Hľadáte rokmi overené tienenie okien? Žalúzie alebo rolety vás nesklamú

Medzi najobľúbenejšie interiérové tienenie stále patrí dvojica rolety a žalúzie. Za posledne obdobia si párkrát vymenili pozíciu jednotky na trhu, ale oba druhy tienenia majú viacmenej stabilnú základňu fanúšikov.

Žalúzie sú stále obľúbené

Aj keď žalúzie v posledných rokoch trochu ustupujú roletám (i keď nie v takej výraznej miere, v akej dávnejšie ustúpili rolety im), stále sa nájde dosť ľudí, ktorí práve žalúzie preferujú. Výhodu majú hlavne v tom, že nimi môžete plynule regulovať množstvo slnečných lúčov, ktoré vám preniká do interiéru.

Z dizajnového hľadiska sa pochopiteľne žalúzie počas rokov príliš nezmenili, veď v podstate ani nemajú príliš ako, ale to neznamená, že by nepôsobili moderným a esteticky vkusným dojmom. Ponúkajú však širokú škálu farieb, z ktorých si môžete vybrať, aby žalúzie dokonale ladili so zvyškom vášho interiéru.

Dodať ešte môžeme komfortné a jednoduché ovládanie, či rôzne technické vyhotovenia, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám. A keďže rolety sú dlhoročne obľúbené, každý vie akú spoľahlivosť od nich môže očakávať.

Roletám sa návrat náramne vydaril

Ešte dlhšie používané a viac overené sú rolety. Kedysi ich výrazne z trhu vytlačili žalúzie, keďže v porovnaní s roletami spred niekoľkých desaťročí ponúkli oveľa modernejší dizajn. Moderné rolety sú však na úplne inej úrovni, obzvlášť po dizajnovej stránke. Môžeme smelo povedať, že dizajnovo predbehli žalúzie, keďže rolety ponúkajú na výber rôzne typy látok a tak sú po estetickej stránke oveľa variabilnejšie.

To však nie je všetko. Moderné rolety sú oproti starým roletám aj spoľahlivejšie a niektoré základné druhy môžete na okná nainštalovať dokonca bez akéhokoľvek vŕtania, len nacvaknutím. Čo sa týka funkčnosti, preferujú ich tí, ktorí pred plynulou reguláciou slnečných lúčov uprednostnia väčšie maximálne zatmenie, keďže pri roletách nehrozí, že si slnečné lúče nájdu cestu pomedzi lamely.

Zdroj obrázka:

Autor: Astibuk / Shutterstock.com