Pergola je nielen praktickým, ale aj dizajnovým doplnkom vašej terasy

Súčasti domu a je jedno, či ide o interiér (v takom prípade to platí pochopiteľne aj pre byty), alebo exteriér, zvykneme vyberať buď podľa funkčnosti, alebo podľa dizajnu. Ale niekedy aj to, čo má v prvom rade funkčnú stránku, môže byť skvelým dizajnovým prvkom.

Látková strecha alebo lamelová? Obe budú vyzerať skvelo

To platí aj o moderných pergolách. Okrem toho, že ponúkajú možnosť ako ochrániť vašu terasu pred ostrým slnkom a aj dažďovými prehánkami, tvoria výrazný prvok exteriéru vášho domu. A rozhodne je to prvok, za ktorý sa nemusíte hanbiť ani po dizajnovej stránke.

A v podstate nezáleží ani na tom, či máte pergolu s látkovou strechou, alebo je tá vaša z kategórie bioklimatických pergol, čiže pergol s lamelovou strechou. Oba základné druhy pergol pozdvihnú úroveň vášho domu nielen vďaka svojej funkčnosti, ale aj vďaka svojmu dizajnu.

Vyhrať sa môžete aj s farbami

Samozrejme, pre naozaj dokonalý vzhľad treba zvoliť aj správnu farbu. Aj v tomto ohľade vám moderné pergoly dokážu vyjsť v ústrety, keďže vybrať si môžete jednak zo základných farieb, ktoré tvoria biela, strieborná a antracitová a za príplatok prakticky akúkoľvek farbu podľa RAL.

Ak by ste chceli ešte sofistikovanejší vzhľad, môžete mať pergolu v drevenom dekore. Obľúbená možnosť je aj aplikovať rozdielnu farbu na rám pergoly a inú na lamely. Hlavne kombinácia tmavého rámu a svetlých lamiel dokáže dať pergole úplne nový rozmer.

V prípade, že sa rozhodnete pre kompletné uzavretie pergoly, tiež si môžete vybrať z dvoch možností, ktoré samozrejme majú aj svoje funkčné vlastnosti, ale aj výrazným spôsobom sa podieľajú na dizajne. Môžete si totižto vybrať screenové rolety alebo zasklenie. A naviac tak získate možnosť využívať svoju terasu aj v chladnejšom období.

Zdroj obrázka:

Autor: karelnoppe / Shutterstock.com