Nové bývanie v modernej drevostavbe

Nájsť pekné bývanie nie je v súčasnosti také ľahké, ako sa môže zdať. Napriek tomu, že sa stavajú nové nehnuteľnosti (bytové komplexy, radová výstavba), počet voľných stavebných pozemkov je taký mizivý, že sa viaceré rodiny musia uspokojiť s alternatívnym bývaním, čiže s bývaním v paneláku.

Ak ale máte pozemok, no nie je taký veľký, aký by ste si predstavovali, skôr, ako sa pustíte do projektovania vášho nového domova, prečítajte si zaujímavosti o moderných drevostavbách, ktoré začínajú byť veľmi populárne pre ekologicky zmýšľajúcich ľudí, ktorým záleží na kvalite životného prostredia.

Úspornosť energií a dobrá akustika

Moderné drevostavby majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Vzhľadom na to, že každoročne stúpne teplota vzduchu o jeden stupeň, je potrebné premýšľať nad tým, ako znížiť dopad slnečného žiarenia na interiérovú teplotu. U moderných drevostavbách nad týmto premýšľať vôbec nemusíte.

Montované drevostavby vám v lete vytvoria príjemnú klímu a v zime zase dobrú tepelnú pohodu.

Drevo je vynikajúci izolátor, čo oceníte už po prvom roku bývania v takejto stavbe. Oceníte aj dobré akustické vlastnosti.

Rýchlejšia výstavba

Ak vás tlačí čas a potrebujete urýchlene zmeniť bydlisko, drevodomy sú pre vás najvhodnejšia možnosť. Výstavba murovaného domu trvá niekoľko násobne dlhšie ako stavba nového drevodomu. Predstavujú nielen úsporu času, ale hlavne úsporu peňazí, čo ocenia mladé rodiny, ktoré majú obmedzený finančný rozpočet.

Zdravé prostredie

Bývanie v drevodomoch je vyhovujúce najmä tých, ktorí majú problémy s dýchacími cestami. Drevo ako prírodný materiál nie je len vynikajúcim tepelným izolantom, ale svojim zložením prispieva k skvalitneniu ovzdušia v interiéri. Reguluje vlhkosť, vytvára dobrý dýchateľný vzduch a navyše aj príjemne vonia.

Ak uvažujete nad novým bývaním, popremýšľajte aj nad možnosťou dať si vyrobiť pekný drevodom na mieru. Drevo patrí k prírodným stavebným materiálom a jeho životnosť je neobmedzená. Stavbou drevodomu zabezpečíte celej svojej rodine zdravé bývanie a kvalitu týchto drevodomov ocenia aj generácie po vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup