Ako si poradiť s výberom rohovej sedačky?

Ak je vaša obývačka priestrannejšia ako je bežný štandard, je pre ňu rohová sedačka ako stvorená. Z nasledujúceho článku sa dozviete okrem iného aj to ako si počínať pri jej výbere, na čo by ste nemali zabudnúť a čo všetko treba pred kúpou zohľadniť.

Umiestnenie

Rohová sedacia súprava by vo vašej obývačke určite nemala prekážať. Zvážte preto rozmery izby v pomere k rozmerom sedačky a berte do úvahy aj ďalší nábytok ako stolík, skrinky, knižnicu a iné. Tradičný zvyk umiestňovať sedačku ku stene sa rohových sedacích súprav netýka. Teda nie nevyhnutne. Práve naopak, v moderne ladenom interiéry je rohová sedačka často doslova stredobodom priestoru.

Materiál

Výber materiálu v zásade záleží od vašich preferencií a finančných možností. Vo všeobecnosti je ale dobré, ak sa ľahko udržuje. Najmä v prípade, že zdieľate domácnosť s deťmi alebo zvieratami. Ak je tomu tak, potom odporúčame voliť skôr tmavšie farby a odtiene poťahu. Na trhu sú aj rohové sedačky s vodou umývateľným povrchom a s rôznymi syntetickými úpravami. Stojí za to uvažovať aj nad takouto možnosťou. V prípade, že sedačka bude umiestnené na slnečnom mieste, informujte sa o vplyve slnečných lúčov na charakter jej povrchu.

Parametre sedačky

Pohodlie je pri oddychu a relaxácii nadovšetko. U sedačiek akéhokoľvek druhu ani nehovoriac. Skôr, než si sedačku kúpite, je vhodné ju odskúšať na vlastnej koži. Či vám vyhovuje jej tvrdosť, sklon operadla, či má sedacia plocha správnu výšku a podobne. Je veľký predpoklad, že sedacia súprava môže poslúžiť aj ako núdzové ležadlo či posteľ, preto odporúčame odskúšať aj v tejto polohe.

Tak či onak, investovať do kvality sa oplatí a na sedačke to poznáte ihneď. Väčšiu nárazovú investíciu vyvážia ušetrené financie v dlhodobejšom horizonte, pretože kvalitná sedačka sa po pár mesiacoch nevysedí ani nestratí svoj tvar.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..