4 tipy na prírodné osviežovače vzduchu do domácnosti

Chcete, aby sa vám doma dýchalo ľahšie? Umiestnite do svojho interiéru tie správne rastliny, ktoré pôsobia ako pohlcovače toxínov a škodlivých látok a vzduch navyše zvlhčujú a osviežujú. Ťažký vzduch, alergie a chronický pocit únavy budú minulosťou.

Brečtan

Brečtan je vzhľadom na svoj pôvod priam ideálnou rastlinou do našich interiérov. Ako jediná popínavá rastlina má totiž svoj pôvod v strednej Európe. Nepotrebuje priveľa svetla ani tepla, jeho pestovanie je tak pomerne nenáročné. Čím je brečtan, respektíve plocha jeho listov väčšia, tým väčšie množstvo vody odparí. Môže to byť pokojne aj niekoľko litrov denne! Má využitie v interiéri aj exteriéry, kde preventívne pôsobí proti vlhnutiu stien.

Svokrin jazyk

Na pestovanie veľmi nenáročná rastlinka, ktorá skvele pohlcuje oxid uhličitý a do vzduchu vydá množstvo kyslíka. Je preto skvelá trebárs do spální alebo priestorov, kde sa pohybuje väčšie množstvo ľudí. Dospelá rastlina má veľmi tuhé listy, ktoré by pri neopatrnosti mohli spôsobiť zranenie. Zároveň obsahuje látky, ktoré po požití vyvolávajú reakcie podobné otrave.

Aloe vera

V posledných rokoch patrí Aloe vera medzi najvyhľadávanejšie interiérové rastliny. Aloe má totiž skvelé využitie. Je výborným indikátorom škodlivých látok v miestnosti. Zachytáva ich zo vzduchu a že je ich priveľa spoznáte podľa hnedých škvŕn na listoch. Tekutina z listov navyše pôsobí liečivo na rôzne kožné problémy povrchového charakteru.

Nefrolepky vznešená

Pochádza z tropických oblastí a patrí medzi papradiny. Je pomerne nenáročná na pestovanie, má rada polotieň aj miesta s rozptýleným svetlom, no vysokou vlhkosťou vzduchu. Jej listy majú príjemne zelený odtieň, vďaka čomu pôsobí už na pohľad upokojujúco. Okrem atraktívneho vzhľadu však nefrolepka dokáže zachytávať škodliviny z ovzdušia, za čo na oplátku vzduch príjemne zvlhčuje. Ideálna rastlinka do bytu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..