Nezáleží na tom, či bývate v paneláku alebo v rodinnom dome, s hlukom sa môžete stretnúť v každom z nich. Napríklad ak máte suseda, ktorý býva nad vami v bytovke a cvičí na bicie alebo ak vedľa vášho domu postavili hlavnú cestu, po ktorej denne prejdú tisíce áut a výnimkou nie sú ani ťažké kamióny. V minulosti to problém byť mohol, ale dnes? Dnes je jednoduchým a účinným riešením odhlučnenie domácnosti. Ako to celé prebieha?
Kontaktný systém
Spoločnosť Potichu.sk ponúka dva typy odhlučnenia – kontaktným a bezkontaktným systémom. Aké sú medzi nimi rozdiely? Ako už napovedá samotný názov, kontaktný systém sa dotýka steny. Aj z toho dôvodu je menej účinný ako ten bezkontaktný. Poradí si s bežným hlukom – nahlas pustená telka, krik od susedov, jednoducho čokoľvek, čo nejde vyššie ako 60 dB. Tento spôsob odhlučnenia vám z miestnosti zoberie od 2 do 4,7 cm. Záleží to od vás, či sa rozhodnete pre použitie akustickej peny, alebo vám budú stačiť špeciálne zvukoizolačné dosky.
Bezkontaktný systém
Bezkontaktný systém je pre vyššiu hladinu hluku, ktorú dokáže znížiť o 80 %. Hlavným rozdielom je, že medzi stenou a odhlučnením vzniká vzduchová bublina, ktorá funguje ako ďalší zvukový izolant. A koľko vám zoberie bezkontaktný systém z priestoru? Tie najúčinnejšie systémy sú hrubé približne 10 cm, ak vás však trápi hluk z hlavnej cesty, je to pre vás ideálne riešenie.
Je na vás, čo si odhlučníte
Keď sa rozhodnete pre odhlučnenie, nemusíte si automaticky odhlučniť celý dom. Pokojne si môžete vybrať iba stenu, cez ktorú prechádza najviac hluku. Alebo strop, alebo podlahu. Je to na vás a hluku, ktorý vás obťažuje. Zaujíma vás, aký materiál sa používa pri odhlučňovaní? Základom sú zvukovoizolačné dosky Wolf či Phonestar, potom nasleduje akustická pena a rôzne zvuk pohlcujúce fólie. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte stránku Potichu.sk.