Zariaďujete kúpeľňu? Dajte si záležať na akcentoch

Nech zariaďujete ktorúkoľvek miestnosť, musíte si dať záležať na detailoch a akcentoch ako nábytkové vešiaky, kľučky, kovania, ale aj vázičky a iné drobné dekorácie. Ako však postupovať pri rekonštrukcii a následnom zariaďovaní kúpeľne? Aké farby použiť, na čo sa zamerať a hlavne aké akcenty sú tu najdôležitejšie?

shutterstock_124575946

Aké farebné kombinácie vybrať

V prvom rade je dôležité vybrať si správnu farebnú kombináciu. Stavte na minimalizmus, ktorý je dnes veľmi populárny a hlavne praktický. Nebojte sa kombinovať biely obklad so sivým, šedým, prípadne čiernym. Je veľmi dobre použiť väčšie obkladačky, nielenže vám ušetria robotu pri ich pokladaní, ale taktiež je to praktické kvôli špáram, ktoré v kúpeľni a vlhkom prostredí veľmi rady plesnivejú. Keby ste chceli skúsiť niečo nové, populárny je aj pohľadový betón, ktorý využijete na podlahu.

Drevo a drevený nábytok

Ak ste sa vydali cestou minimalizmu a neutrálnych farieb, priestor musíte niečím oživiť a úplne najlepšie to urobíte drevom. Drevený nábytok, drevená skrinka pod umývadlom, drevený obklad na stene so sprchovým kútom. Jednoducho drevo dodá minimalistickej kúpeľni dušu a život. A teraz prichádza rad na to, aby ste si dali pozor na zladené nábytkové kovanie a iné akcenty. Je to podobné ako na ženách – šperky vyzerajú oveľa lepšie, ak spolu ladia a majú rovnaký odtieň.

Kovové akcenty

Dajte si záležať na tom, aby kovové akcenty boli nielen v rovnakom odtieni, ale aby tento odtieň bol teplý – bronz, mosadz či zlato sú ideálne kovy, ktoré sú v dokonalej harmónii s drevom a zároveň dokážu kúpeľňu rozžiariť. Mosadzné kľučky, mosadzné kovanie, mosadzná sprchová hlavica a aj vodovodná batéria. Ak sa budete držať týchto rád, vaša kúpeľňa bude vyzerať minimalisticky, no zároveň útulne a bude maximálne funkčná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..