Odhlučnenie domácnosti nie je problém

Odhlučnenie domácnosti

Nezáleží na tom, či bývate v paneláku alebo v rodinnom dome, s hlukom sa môžete stretnúť v každom z nich. Napríklad ak máte suseda, ktorý býva nad vami v bytovke a cvičí na bicie alebo ak vedľa vášho domu postavili hlavnú cestu, po ktorej denne prejdú tisíce áut a výnimkou nie sú ani ťažké kamióny. V minulosti to problém byť mohol, ale dnes? Dnes je jednoduchým a účinným riešením odhlučnenie domácnosti. Ako to celé prebieha?

Odhlučnenie domácnosti
Odhlučnenie domácnosti

Kontaktný systém

Spoločnosť Potichu.sk ponúka dva typy odhlučnenia – kontaktným a bezkontaktným systémom. Aké sú medzi nimi rozdiely? Ako už napovedá samotný názov, kontaktný systém sa dotýka steny. Aj z toho dôvodu je menej účinný ako ten bezkontaktný. Poradí si s bežným hlukom – nahlas pustená telka, krik od susedov, jednoducho čokoľvek, čo nejde vyššie ako 60 dB. Tento spôsob odhlučnenia vám z miestnosti zoberie od 2 do 4,7 cm. Záleží to od vás, či sa rozhodnete pre použitie akustickej peny, alebo vám budú stačiť špeciálne zvukoizolačné dosky.

Bezkontaktný systém

Bezkontaktný systém je pre vyššiu hladinu hluku, ktorú dokáže znížiť o 80 %. Hlavným rozdielom je, že medzi stenou a odhlučnením vzniká vzduchová bublina, ktorá funguje ako ďalší zvukový izolant. A koľko vám zoberie bezkontaktný systém z priestoru? Tie najúčinnejšie systémy sú hrubé približne 10 cm, ak vás však trápi hluk z hlavnej cesty, je to pre vás ideálne riešenie.

Je na vás, čo si odhlučníte

Keď sa rozhodnete pre odhlučnenie, nemusíte si automaticky odhlučniť celý dom. Pokojne si môžete vybrať iba stenu, cez ktorú prechádza najviac hluku. Alebo strop, alebo podlahu. Je to na vás a hluku, ktorý vás obťažuje. Zaujíma vás, aký materiál sa používa pri odhlučňovaní? Základom sú zvukovoizolačné dosky Wolf či Phonestar, potom nasleduje akustická pena a rôzne zvuk pohlcujúce fólie. Chcete sa dozvedieť viac? Navštívte stránku Potichu.sk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..