Na toto si dajte pozor pri výbere krbu

Ako sa hovorí v jednom vtipe: „Na dve veci sa dá dívať donekonečna – na horiac krb a na parkujúcu ženu.“ Ak máte radšej romantiku ako škodoradosť, istotne vás bude zaujímať, ako si vybrať krbové vložky, záhradné krby či krbové kachle do domu. Dajte si záležať hlavne pri výbere krbu do záhrady, pretože dobrá grilovačka nemôže byť nikdy zlá a záleží aj od krbu, či sa vám naozaj podarí. Aké výhody majú jednotlivé typy záhradných krbov?

screen-zopkrby-sk

Montované záhradné krby

Vybrať si môžete z dvoch typov – murované a montované krby. Postaviť montované krby je pomerne jednoduché, minimálne jednoduchšie ako sa pustiť do murovania svojho vlastného. Z toho vyplýva, že ušetríte dosť času a aj nervov. Veľkou výhodou takéhoto krbu je, že ho môžete znovu rozložiť a v prípade sťahovania alebo výstavby altánku v záhrade premiestniť na nové miesto. Môžete si by istý, že ho zvládne postaviť každý, aj tí, ktorí o sebe tvrdia, že majú obe ruky ľavé.

Murované záhradné krby

Pri stavbe murovaného krbu je veľmi dôležitá príprava – musíte nájsť dobré miesto a to dôkladne pripraviť. Základom murovaného krbu je železo-betónová platňa v zemi, na ktorej potom vystaviate krb. Dôležité je, aby mala mierny sklon, nech odtiaľ môže dažďová voda odtekať. Pomerne často býva murovaný krb súčasťou domu či altánku. Aj toto je dôvod, pre ktorý by ste mali vyberať materiál, ktorý bude ladiť s jeho okolím. Ak s murovaním nemáte skúsenosti, je lepšie poprosiť kamaráta, aby vám pomohol, alebo to nechať na špecializovanú firmu.

Kachle v dome

Keď ste sa rozhodli pre kachle do domu, je dôležitý výber správnej veľkosti, tvaru a aj miesta, kde budú kachle umiestnené. Preto sa nebojte opýtať predajcu a poproste ho o radu. Aby ste mu zjednodušili jeho prácu, je dobré si so sebou doniesť aj náčrt miestnosti. A ako je to s výkonom? Moderným rodinným domom stačia aj kachle s výkonom 5 kW.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..