Zariaďujete si doma pracovný kútik? Toto si rozhodne nezabudnite kúpiť

Ak pracujete v kancelárii alebo sa popri svojej práci venujete aj nejakej inej práci, ktorú môžete vykonávať jedine cez počítač, určite by ste si radi aj doma zariadili miestnosť, z ktorej by ste mohli vykonávať svoju prácu, a to bez toho, aby ste museli do práce cestovať. Ak nemáte miestnosť, v ktorej by ste si mohli zariadiť vlastnú domácu pracovňu, odporúčame vám zariaďovať si ju výhradne len obývačke. Rozhodne nie v spálni. Spálňa je miestnosť, v ktorej sa nepracuje. Spálňa je miestnosť, v ktorej sa relaxuje.

Ergonomické pomôcky

Pre vykonávanie svojej práce budete potrebovať okrem výkonného počítača aj stoličku a stôl. Sústreďujte sa najmä na nákup lekármi odporúčaných ergonomických pomôcok, ako napríklad výškovo nastaviteľného stola, výškovo nastaviteľnej stoličky. Medzi ergonomické pomôcky radíme aj ergonomické klávesnice, ergonomické myši, opierky predlaktia, gélové podložky a podobne.

Myslite na svoje zdravie. Zo začiatku vám to možno príde zbytočné. Časom si však uvedomíte, že nákup ergonomických pomôcok by nebol na škodu, najmä ak sa vám objaví karpálny tunel a chrbtica vás začne bolievať oveľa intenzívnejšie.

Kvalitné osvetlenie

Pri práci na počítači namáhate nielen svoju chrbticu, ale najmä vaše oči, preto rozhodne neodfláknite nákup osvetlenia do vášho malého pracovného kútika. Odporúčame najmä prirodzené svetlo, ktoré si budete môcť regulovať žalúziami. Kupujte si však aj stolné lampy s LED žiarovkami. Nielenže sú šetrnejšie k vašej peňaženke, chránia vám aj oči.

Oči a chrbticu by ste si mali rozhodli chrániť, najmä ak máte sedavé zamestnanie, preto si vyberajte kvalitné konferenčné stoličky do svojho pracovného kútika, dobré osvetlenie a najmä ergonomické pomôcky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..