Zariaďujete menšiu študentskú izbu? Tieto rady sa vám určite zídu

Každá detská izba prejde časom premenou na izbu študentskú. Priestor na hranie vystrieda priestor na učenie sa a robenie domácich úloh a úložný priestor, ktorý predtým „okupovali“ hračky, budú zaberať knihy, učebnice, zošity a ďalšie školské pomôcky.

Svetlé farby a nábytok, s ktorým využijete daný priestor na maximum

Čo sa však zvyčajne nemení, je miestnosť v domácnosti, ktorá bude vášmu dieťaťu slúžiť (už nie ako detská, ale) ako študentská izba. Často to býva jedna z najmenších miestností v byte, či v dome. To však neznamená, že nemôže spĺňať všetky požiadavky kladené na študentskú izbu. Stačí sa pri jej zariaďovaní držať nasledujúcich rád určených najmä pre tých, ktorí zariaďujú menšie študentské izby.

Ohľad na rozmery miestnosti je treba brať už pri výbere farby stien. Malú izbu opticky zväčšia svetlejšie farby, takže netreba zbytočne experimentovať a kľudne nechať steny biele. Veď farby môžete do izby „dostať“ aj inak, než len na stenách.

Pri výbere nábytku platí, že je treba využívať priestor na maximum. To však neznamená, že musíte siahnuť výlučne po drahom nábytku vyrobenom na mieru. Samozrejme, takýmto spôsobom využijete priestor v izbe úplne najlepšie, ale aj medzi výhodným sektorovým nábytkom nájdete riešenia ideálne aj pre menšie izby.

Viacúčelové riešenia

Čo najlepšie využiť priestor v malej izbe sa dá aj „viacúčelovými“ riešeniami. Skvelým príkladom sú pohodlné rozkladacie pohovky určené na každodenné spanie. Takáto pohovka cez deň poslúži na leňošenie alebo aj učenie sa a v noci na spanie. A keďže ide o rozkladaciu pohovku, o nedostatok miesta na komfortný spánok sa vaše dieťa sťažovať rozhodne nebude.

Na záver ešte jedna rada, ktorá sa síce netýka výlučne menších študentských izieb, ale je maximálne dôležitá. Minimálne pre vaše dieťa. Rozhodne by ste totiž pri zariaďovaní izby nemali „obísť“ jeho názor. Určite má totižto vlastnú predstavu o tom ako by ideálna študentská izba mala vyzerať.

Zdroj obrázka:

Autor: Veronika Zelenina / Shutterstock.com