Čo by mala spĺňať naozaj dobrá správcovská spoločnosť?

K bývaniu v byte neodmysliteľne patrí aj správcovská spoločnosť, ktorá daný bytový dom alebo polyfunkčnú budovu spravuje. Aj keď v podstate ide o niečo, čo sa deje „na pozadí“, úroveň správy má svoj nezanedbateľný vplyv na úroveň bývania v danej budove.

Kvalitné a komplexné služby

Aby úroveň bývania neznižoval výkon správy, je potrebné nájsť správcovskú spoločnosť, ktorá ponúka skutočne kvalitné služby spojené s komplexnou správou budov. A to bez ohľadu na to, či ide o „čistokrvný“ bytový dom, alebo o polyfunkčnú budovu, ktorá okrem bytov obsahuje aj administratívne, či obchodné priestory (čo je prípad väčšiny novostavieb v posledných rokoch).

Našťastie pre obyvateľov bytov, konkurencia je aj v tomto segmente veľká, čo v konečnom dôsledku zvyšuje kvalitu ponúkaných služieb. Rozhodne tak je z čoho vyberať. A aby ste si vedeli lepšie vybrať, spomenieme niekoľko vecí, ktoré by mala naozaj dobrá správcovská spoločnosť spĺňať.

Jednoduché a komfortné riešenie požiadaviek

V prvom rade by mala byť komunikácia a riešenie všetkých záležitostí patriacich do správy bytových domov pre klientov čo najjednoduchšia a najkomfortnejšia. K tomu prispeje aj taký zdanlivý detail ako to, že klienti môžu všetko vybaviť jedným telefonátom na jednom telefónnom čísle bez ohľadu na to aká komplexná je riešená situácia a taktiež bez ohľadu na to, či ide o štandardnú, alebo súrnu záležitosť.

Samozrejme, vyššie uvedené je možné len vtedy ak dokáže jedna spoločnosť zabezpečiť naozaj všetky úkony a potreby spojené s bývaním. Klienti tak nebudú nútení hľadať na každý úkon dodávateľa zvlášť, čo im ušetrí nervy aj čas.

Na komfort v istom zmysle vplýva aj spôsob platby za poskytované služby. Ideálom je v tomto prípade mesačná platba, ktorú je možné vyriešiť jedným trvalým príkazom. O bytový dom tak bude postarané bez starostí naviac.

Zdroj obrázka:

Autor: shigemi okano / Shutterstock.com