Výhody a nevýhody niektorých druhov plotov

Dom

V prípade, že s rodinkou premýšľate nad výmenou vstupnej brány ale aj plota, skúste si prečítať nasledujúce riadky, v ktorých sa dozviete dôležité informácie o konkrétnych druhov plotov.

Dom
Dom

Pletivové oplotenie

Výhodou samotného pletivového oplotenia je jeho pomerne rýchla montáž, bráni vniknutiu väčších zvierat, nie je náročný na údržbu a v neposlednom rade nezatieňuje rastlinky v záhradke. Nie je príliš drahý a je dostupný.
Jeho najväčšou nevýhodou je nedobrovoľná opora pre buriny. V prípade, že zanedbáte čistenie v okolí plota, podporíte rast buriny, ktorá bude vaše pletivové oplotenie využívať ako podporu.

Živý plot

Živý plot je pomerne krásny. Musíte však rátať s tým, že čas, za ktorý vyrastie, nebude pomerne krátky. Pôsobí nevtieravo k akejkoľvek architektúre. Nevýhodou živého plotu je potreba pravidelnej údržby a náročnosť na veľkosť pozemku.

Murované ploty

Veľkými výhodami murovaného plotu sú vysoká trvanlivosť a súhra s kovovými a drevenými prvkami. Sú síce drahšie, ale krajšie. Okrem toho si treba uvedomiť, že práve vysoké murované ploty tienia pozemok a zmenšujú priestor.
Nech ž si vyberáte akýkoľvek typ plotu, zvážte preto všetky pre a proti argumenty. Predsa len investícia do plotu je pomerne drahá a je viac než isté, že za celý život budete meniť plot len raz. Zistite si preto informácie o výhodách a nevýhodách vami vybraného typu plotov. Úlohou plotu je predsa chrániť váš pozemok od nepovolaných osôb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..