Rekonštrukcia strechy a na čo pri nej nezabudnúť

Škridla CREATON Titania

K rekonštrukcii striech vedie viacero dôvodov, najčastejšie sa ale opakujú dva. Prvým je zatekanie a teda nedostatočná funkčnosť strechy, ďalším potom estetické hľadisko, ktoré sa však často rieši spolu s funkčnosťou. K renovácii strechy ale môže viesť aj nedostatočné zateplenie či pohnútky k zmene tvaru strechy.

Pozor na poveternostné podmienky

Strecha odoláva poveternostným vplyvom 24 hodín denne. V najväčšej miere ale na ňu vplýva slnečné UV žiarenie. To svojou silou pôsobí nie len na povrchovú úpravu, ale aj na krytinu ako takú, bez ohľadu na to či ide o krytinu Creaton Orava alebo betónové škridle. Najviac náchylné sú však krytiny z plastu a asfaltu, ktoré sa vplyvom extrémneho žiarenia môžu doslova roztiecť. Negatívny vplyv na strechu má ale aj sneh, najmä na tvrdé strešné krytiny, ktoré pod jeho ťarchou môžu praskať. Silný vietor zase neprospieva plechovým krytinám s klincami. Môže ich rozvibrovať natoľko, že sa poruší ich spoj s podkladom a v mimoriadnych prípadoch môže dôjsť až k odtrhnutiu časti strechy.

Škridla CREATON Titania
Škridla CREATON Titania

Rekonštruujte komplexne

Pri rekonštrukcii strechy je potrebné zamerať sa komplexne na celý strešný plášť, najmä v prípade, že prestavba prebieha po niekoľkých desiatkach rokov. Po demontáži krytín je teda vhodné skontrolovať zateplenie a stav a funkčnosť krokiev. Tie môžu byť napadnuté hmyzom alebo inými drevokaznými škodcami či hnilobou. Keďže do starších domov sa nemontovali izolačné fólie, treba skontrolovať aj izolačný materiál, ktorý má tendenciu plesnivieť. Pri zistení chybného stavu alebo akejkoľvek neistote je lepšie pôvodný materiál strhnúť a nahradiť ho novým. Zaslúžite si, aby vaša nová škridla Orava sedela dlho na pevných základoch.

Kedy sú nutné snehové zábrany

Snehové zábrany na streche majú opodstatnenie bez ohľadu na to, či sa doma nachádza na horách alebo v meste, veď zosúvajúci sa sneh môže ohroziť napríklad ľudí na priľahlom chodníku. A ak aj nie, dokáže poškodiť žľaby a odkvapy. Nie len na strešné krytiny Orava by sa mali snehové zábrany montovať v závislosti od sklonu a tvaru strechy. Pri zložitejšie riešených strechách s vikiermi či zúženinami totiž hrozí, že sneh sa v kritických miestach nahromadí a začne ich roztláčať.

Zdroj obrázkov: www.vsetkoprestrechu.sk


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..