TOP kúpeľňové prevedenie aj u vás doma

Konečne ste sa rozhodli pre rekonštrukciu starej kúpeľne alebo bývate v novostavbe a zariaďujete úplne nové priestory? Montáž sprchovej zásteny a sprchových panelov môže byť ťažké pre začiatočníka. My vám poradíme ako to urobiť čo najefektívnejšie.

Výber miesta je kľúčový

Najlepšie miesto pre osadenie sprchového kúta či sprchovej zásteny je roh miestnosti. Tie bývajú zväčša najlepšie využitým miestom práve pre poskytnutie zátišia a súkromia pri sprchovaní. V Súčasnosti sa miesto sprchových kútov s vaničkou uprednostňujú modernejšie sprchové zásteny. Nielenže pôsobia veľkolepo a pritom jednoducho, ale sú praktickejšie na údržbu a poskytujú dostatok miesta pri sprchovaní.

Modely zásten sa vyrábajú v rôznych prevedeniach a farbách sklenených rámov. Pri montáži sprchovej zásteny vám stačí, aby ste mali steny do tvaru L obložené obkladom, ktorý vám pasuje, vytvorený žľab na odtok vody, namontované sprchové panely a tyč, na ktorú zavesíte sprchový záves. Samozrejme miesto sprchového závesu môžete uprednostniť sklenené dvere.

Návod na montáž sprchovej zásteny a sprchového panelu

Ako prvé si musíte vytvoriť štvorcový výrez podlahy podľa parametrov sprchového žľabu a zásteny. Potom na okraje výrezu nalepte dilatačnú pásku. Na spodok sprchového žľabu naskrutkujte nožičky na stanovených miestach, ktorých výšku prispôsobte. Do stredu vytvorenej priehlbiny umiestnite žľab, kde od zadnej steny dodržíte 10 cm medzeru. S vodováhou skontrolujte rovnosť a výškový rozdiel. Podľa potreby žľab upravte, aby ste dosiahli dostatočný sklon.

Potom na podlahu upevnite žľab. Okolie očistite. Pripojte odtokovú prípojku a vyskúšajte či dobre tesní. Ak sa vám podarilo vykonať správne tesnenie, nasaďte kryt na žľab. Spádovým poterom môžete ešte žľab vyspádovať. Až potom môžete pripraviť podlahu s výrezom pre odtokovú rúru. Všetky škáry vyplňte a zahlaďte. Pri montáži dbajte na správne tesnenie. Keď izolačná vrstva zaschne, môžete do sprchového boxu pokladať dlažbu. Nezabudnite na otvor v stene, aby ste tam mohli na prípojku vody nainštalovať sprchový panel. Samozrejme aj ten dostatočne pripevnite a zaizolujte.