Aké prvky patria do moderných kúpeľní?

Aj keď sú kúpeľne priestorom, v ktorom netrávime toľko času ako napríklad v obývacej izbe, či kuchyni, rovnako ako tieto miestnosti aj kúpeľne podliehajú módnym trendom. Nebudete predsa kaziť dojem z vašej modernej domácnosti tým, že kúpeľňu odfláknete.

Aj malá kúpeľňa môže pôsobiť priestranne

A čo je v momentálne trendy v kúpeľniach? Ako pri interiérovom dizajne vo všeobecnosti aj v kúpeľniach prevláda minimalizmus, ktorý vidieť napríklad aj na obľube závesných WC. Okrem toho minimalizmus znamená aj žiadne zbytočné poličky, či skrinky, alebo nebodaj ozdobné prvky.

V kúpeľni sa musíte cítiť dobre a uvoľnene a preto by nemala pôsobiť skľučujúco, ale čo „najvzdušnejšie“. To môžete docieliť napríklad skrinkou pod umývadlom, ktorá bude umiestnená nad podlahou.

Opticky zväčšiť vašu kúpeľňu dokáže aj veľkoformátový obklad. Okrem toho spôsobí aj to, že vaša kúpeľňa bude pôsobiť luxusným dojmom. A je aj praktický. Väčšie dlaždice znamenajú menej škárovacích línií a to znamená menej čistenia. Oceníte to hlavne v okolí sprchového kútu, či vane.

Dizajn a praktickosť môžu ísť ruka v ruke

Skvelo vyzerajúcim a zároveň praktickým je aj podsvietené zrkadlo. Vyzerá štýlovo, o tom niet pochýb a zároveň môže poslúžiť aj ako nočné tlmené osvetlenie. Ak máte dostatočne priestrannú kúpeľňu, luxusným a moderným prvkom bude voľne stojaca vaňa. A aby bola moderná nielen vzhľadom, ale aj po „funkčnej“ stránke, mali by ste si k nej vybrať niektorú z praktických termostatických batérií.

Ak máte naozaj veľkú kúpeľňu, máte okrem vane priestor aj na sprchový kút. Tie sa v posledných rokoch stále zväčšujú a už sa tak pri sprchovaní nemusíte cítiť stiesnene. Ak máte priestor len na jedno, zvážte, či sa len sprchujete, alebo si viete aspoň občas napustiť aj vaňu.

Ďalším prvkom, ktorý patrí do modernej kúpeľne aj keď ho nie je vidieť, sú vyhrievané podlahy. Nikto predsa nemá rád, keď stúpi bosou nohou na studenú podlahu v kúpeľni. Vyhrievané podlahy tak najviac oceníte práve tu.

Zdroj obrázka:

Autor: Beyond Time / Shutterstock.com