Tip na výrobu peknej dekorácie z vlny

Jar praje kvietkom aj vo vašom interiéri. Radosť z tých krásne rozkvitnutých býva veľká, no zároveň je pomerne prchavá. Predĺžte si ju týmto inšpiratívnym spôsobom! Bude vám stačiť len klbko vlny a pár drôtov, z ktorých vytvoríte stonku. Ako? Čítajte, sledujte.

1. Prichystajte si dostatočne dlhé klbko vlny, z ktorého odstrihnite 8 až 10cm dlhý motúzik. Umiestnite ho medzi dva prsty tak, ako je znázornené vo videu. Uchopte koniec, ktorý vytŕča z klbka vlny, a začnite ho obtáčať okolo prstov. Spravte zhruba 50 – 60 obtočení a odstrihnite od klbka.

2. Špagátik, ktorý ste si na začiatku vložili medzi prsty, teraz zauzlite, namotanú bavlnu stiahnite z prstov a uzol poriadne zatiahnite. Vzniknutú „slučku“ prestrihnite a vzniknuté konce bavlny zarovnajte. Dostanete akýsi bavlnený „brmbolec“ alebo základ pre kvietok – interiérovú dekoráciu.

3. A teraz poďme na stonku. Vezmite kovový drôt o dĺžke zhruba 30cm (prípadne podľa potreby). Na jeden z jeho koncov nalepte lepidlo a obtočte okolo neho vlnený špagátik. Následne koniec ešte „poistite“ lepidlom a pokračujte v obtáčaní až k druhému koncu drôtu. Na ten opäť aplikujte trošku lepidla a zakončite obtáčanie. Následne stačí už len stonku a brmbolec zlepiť dohromady a dekoratívny kvietok je hotový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..