Predávate dom či byt? Zvýšte jeho cenu

Dom

Prvý dojem je rozhodujúci, aj keď predávate priestranný byt v centre mesta, ak je v zlom stave, potencionálneho záujemcu to odradí, prípadne bude chcieť znížiť cenu. Aj preto je dôležitá je investícia do nehnuteľnosti veľmi dôležitá. Nebude to úplne zanedbateľná čiastka, no musíte myslieť ako obchodník. Ak do vašej nehnuteľnosti pred predajom investujete tisíc eur, výsledná cena môže ísť vyššie aj o dvoj či trojnásobok investície. Čo by ste teda mali robiť, aby ste kupca dostali hneď na prvý pohľad?

Dom
Dom

Porozmýšľajte o novej podlahe

Ide o veľkú investíciu, ale ak sa pre ňu rozhodnete, neoľutujete. Už v inzeráte bude informácia o novej podlahe úplne žiariť. Ľudia si veľmi zakladajú na tom, čo majú pod nohami, a každý by chcel mať radšej novú drevenú podlahu ako starý vypĺznutý koberec. Takejto investície sa vôbec nemusíte báť, vráti sa vám.

Opravte praskliny

V každom byte/dome sa sa skôr či neskôr objavia drobné praskliny, ktoré nič neznamenajú. Sú ako vrásky na ľuďoch – s vekom prídu, ale to neznamená, že niekto zomiera. No potencionálny záujemca by si mohol začať myslieť, že budova má problémy so statikou, neďaleko sú železničné koľaje alebo podobné katastrofické teórie. Preto si nájdite čas a tieto praskliny zašpárujte.

Vymaľujte

Ľudia si pri prehliadke svojej budúcej nehnuteľnosti veľmi radi popúšťajú uzdu svojej fantázii. A tak si predstavujú, ako by to tu celé prerobili a čo všetko budú chcieť zmeniť, aj preto im poskytnite čisté plátno, na ktorom sa môžu vyblázniť ako šialení maliari. Vymaľujte izby do neutrálnych farieb – biela, krémová či sivá. Ak by ste mali steny výraznej farby, ktorá by sa záujemcovi nepáčila, povedal by si, že je tu s tým veľa roboty a to by jeho rozhodovanie ovplyvnilo.

Čisté okná

Aj taký detail ako umytie okien môže zmeniť celkový výzor priestoru, do ktorého hneď vpustíte viac svetla. Izby budú vyzerať živšie, priestrannejšie a vzdušnejšie. Aj takéto drobné triky môžu zabezpečiť, aby váš byt vyzeral oveľa lepšie. Okrem novej podlahy nejde o žiadne zásadné investície, ktoré by ste si nemohli dovoliť. Chcete zvýšiť jeho cenu? Už viete ako.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..