Oživte fádny biely nábytok!

Aj fádny biely nábytok sa dá vylepšiť. Napríklad také biele šuplíky je možné natrieť vyslovene podľa ľubovôle a vlastného vkusu. Budete potrebovať len štetec, špongiu, maliarsku pásku, základovú farbu a povrchovú farbu.

Najskôr si však pripravte miesto na prácu. Keďže sa jedná o narábanie s farbami, vysteľte si ho igelitom, na ktorý ešte, pre istotu, rozprestrite kus papierovej krabice.

A poďme na to. Nakoľko budete natierať prednú stranu šuplíkov, je potrebné ochrániť ich vnútornú stranu. K tomu vám dopomôže maliarska páska.

Ochrana šuplíka pomocou maliarskej pásky

 

Prvý náter

Presvedčite sa, že plocha, ktorú sa chystáte natierať, je čistá a suchá. Ak je, naneste na ňu základovú farbu, ideálne neutrálne bielu. Nechajte zaschnúť.

Na zaschnutú podkladovú farbu potom naneste povrchový náter vo farbe podľa výberu. S bielym zvyškom nábytku pekne ladí napríklad tmavoružová či modrá. Opäť nechajte zaschnúť a ak je to potrebné, naneste aj druhý náter.

Druhý náter
Modrá alebo tmavo ružová?

Už takto by boli šuplíky oživením, no poďme zájsť ešte ďalej! Bodky! Na namaľovanú stranu šuplíkov ich spravíme hneď niekoľko, v niekoľkých radoch. Bude dobré, ak si najskôr pomocou ceruzky a pravítka predkreslíte akúsi šablónu – kvôli rovnakým odstupom a vzdialenostiam medzi jednotlivými bodkami.

Príprava na bodky

 

Odstrihnite kúsok maliarskej pásky a vystrihnite v ňom krúžok. Tento kúsok pásky (šablónu) prikladajte na vyznačené miesta pre bodky a pomocou špongie nanášajte bielu farbu. Po opatrnom odstránení pásky ostane na šuplíku dokonalá biela bodka.

Nanášanie bielej farby
Odstraňovanie pásky

Výsledok stojí za pozornosť:)

Šuplíky vďaka farbám úplne ožili!
Pekné, čo poviete?

 

Zdroj: Youtube kanál SaraBeautyCorner – DIY, Comedy, Makeup, Nail Art

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..