Obrazy, ktoré by ste mali mať doma

Umenie je niečo čo má rado mnoho ľudí. Každý ale v inej forme. Niekto má rád filmy, divadlo alebo sochárstvo či spev. Stále viacero ľudí sa dokáže naplno uvoľniť pri obrazoch, pri ktorých dokážu vnímať farby a ťahy štetcom len podľa seba. Nemusí ísť len o známych maliarov, aby človek dokázal kladne hodnotiť obraz, ktorý pred sebou vidí. Ani nebudete vedieť ako a zahľadíte sa do maľby, ktorá len vám bude dávať zmysel.

Prevažne moderný štýl

Premýšľali ste možno už aj nad nejakým bytovým doplnkom. Mohli by ním byť práve abstraktné obrazy. Netreba si pod týmto pojmom predstaviť okamžite nič nevypovedajúci obrázok plný fariem, keď ani návštevám nebudete vedieť vysvetliť čo sa na ňom nachádza. Takéto obrazy môžu znázorňovať čokoľvek, čo sa preháňa hlavou vás alebo autora diela. Ide napríklad o kvetiny alebo les pri mesačnom svite či strom plný kvetov, ktorý ale v prírode naživo nenájdete. Takéto obrazy sú farebné a môžu byť aj veľmi veselé a pekné. Hodia sa preto do viacerých interiérov, ale prevažne do tých moderne ladených. Pri dobrom výbere dokáže skvelo zapadnúť a doplní tak vašu miestnosť o posledný kúsok skladačky, aby ste sa aj vy mohli cítiť dobre.

Akú veľkosť či variantu nakoniec zvolíte?

Obrazy na plátne sú vhodné kamkoľvek. Skúste si len správne zvoliť veľkosť a aj tvar obrazu. Nemusí byť obdĺžnikový, ale napríklad štvorcový, či naopak. Ručne maľované obrazy sa môžu skladať z niekoľkých častí a aj keď spolu vytvoria nádherný obrazec, každý jeden je možné použiť aj zvlášť. Tiež v takej chvíli záleží na tom, kam si chcete obraz zavesiť alebo akú veľkú máte stenu. Môžete mať dokonca jeden obrázok v rôznych typoch obrazu v niekoľkých miestnostiach. Farebné, tmavšie alebo neutrálne farby budú slúžiť ako skvelý prechod k skriniam alebo iným veciam vo vašom byte. Nikto sa už totiž nebude pozerať na vašu holú stenu.

Zdroj obrázku: Antoha713 / Shutterstock.com