Najneuveriteľnejšie domy sveta – II. časť

Prispôsobiť si bývanie svojim potrebám a možnostiam – to môže mať rôzne podoby. Pokračovanie nášho mini-seriálu o prapodivných domoch je opäť plné bizarností, ktoré môžu baviť aj inšpirovať.

Dom rodiny Flinstoneovcov

Dom, inšpirovaný obydlím známej animovanej rodinky z doby kamennej, sa nachádza v Malibu v Kalifornii. Patril Dickovi Clarkovi, výraznej osobnosti spoločenského a kultúrneho života USA. Po jeho smrti predala dom Clarkova vdova za 1,778 milióna dolárov, teda za polovičnú sumu ktorá bola pôvodne požadovaná.

 

Najmenší dom na svete

V prvej časti seriálu sme vám predstavili najužší dom na svete, dnes to bude najmenší dom na svete. Mohol by sa nachádzať kdekoľvek, no jeho domovskou krajinou je Nemecko. Architekt, ktorý domček navrhol, žil v tejto krajine ako utečenec a pretože musel vyžiť z mála, rozhodol sa pre minimalizmus aj v jednom zo svojich projektov. Dom má 1m2, dá sa v ňom sedieť a keď ho prekotíte, tak aj ležať. Má strechu, uzamykateľné dvere, okno a stôl.

Dom so šmykľavkou

Tento trojposchodový dom nie je na prvý pohľad až tak výnimočný. Pokiaľ nevstúpite dovnútra. V interiéri vás prekvapí obrovská šmykľavka, ktorá slúži namiesto schodov. Tie sú v ňom samozrejme tiež, ale slúžia výlučne len na to aby ste sa dostali na druhé či tretie poschodie. Dolu už zásadne len na šmykľavke. Či?

Bývať v kostole? V Holandsku sa to dá

Holandsko je veľmi liberálnou krajinou. To sa prejavilo aj vo chvíli, keď priestory dvoch opustených kostolov dostala do rúk partia architektov. Razom ich pretvorili na pekný a moderný domov. Vstup, okenné vitráže či prechody stále pripomínajú pôvodný účel budov, no architekti spravili pár premyslených ťahov a zmien, ktoré priestoru dodali úplne iný šmrnc. Hoci, „katedrálny“ nádych tam stále je.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..