Na čo si dať pozor pri demontáži ohrievacieho telesa práčky?

Moderné práčky sa kazia oveľa menej, ako ich predchodkyne. Ak však nastane nejaká porucha, často býva problémom ohrievacie teleso. Moderné práčky vás na to upozornia chybovým kódom na displeji a ak máte staršiu práčku, prídete na to jednoducho tak, že práčka nebude zohrievať vodu.

Skontrolujte elektrickú energiu aj vodu

Pozitívom je, že pri mnohých práčkach patrí ohrievacie teleso medzi tie Electrolux náhradné diely, ktoré je možné ľahko vymeniť. Najskôr však treba vybrať to staré. Hneď na úvod vás však upozorňujeme, že ide o elektrické zariadenie, takže by sa do toho nemal púšťať hocikto.

Ak máte dostatočné odborné danosti na to, aby ste sa do takejto demontáže mohli pustiť, určite nepotrebujete podrobný návod, ako na to. Môžu sa vám však hodiť naše tipy, s ktorými budete mať istotu, že demontáž ohrievacieho telesa práčky bez problémov zvládnete.

Ako úplne prvú vec je treba skontrolovať, či práčka nie je zapojená v zásuvke. Možno ste sa teraz zasmiali, ale viete ako sa hovorí: aj majster tesár sa utne. A v tomto prípade by ste ohrozili svoje zdravie, preto na túto drobnú kontrolu nezabudnite.

Pred demontážou ohrievacieho telesa skontrolujte aj to, či v práčke náhodou ešte nie je voda. Tu vám síce hrozí „len“ to, že všetka voda z práčky vytečie, ale aj tak ide o nepríjemnosť, ktorú by ste pri vyberaní ohrievacieho telesa riešiť nechceli.

Neurobte viac škody ako úžitku

A na čo si dávať pozor pri samotnom vyberaní ohrievacieho telesa Electrolux? V prvom rade je potrebné konektory z káblov pripojených na teleso vyťahovať kolmo. Žiadne kývanie! Pri uvoľnených a vykývaných konektoroch by silný prúd pri novom ohrievacom telese spôsobil prehrievanie a eventuálne spálenie konektorov, či dokonca ohrievacieho telesa!

Predpokladáme, že ohrievacie teleso vašej práčky meníte po tom, čo už má za sebou niekoľko rokov „služby“. Pri jeho vyberaní si tak pravdepodobne budete musieť pomôcť. Nepoužívajte však na to predmety s ostrými hranami, aby ste si práčku zbytočne nepoškodili.

A rada na záver? Keď už ohrievacie teleso vyberiete a nebude na ňom vidieť zjavné prepálenie, určite ho pred kúpou nového premerajte. Problém, že práčka nezohrieva vodu, môže totižto mať aj inú, síce menej častu, ale stále možnú, príčinu.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com