Inšpirujte sa hviezdnymi interiérmi a zlaďte svoj dom štýlovo

Aj vy sledujete váš obľúbený seriál stále dookola, nielen pre jeho príbeh, ale aj pre to ako to majú predstavitelia seriálu zariadené vo svojich bytoch? Nie je na tom nič zlé. Čerpať inšpiráciu pre bytový dizajn môžete kdekoľvek. I u suseda v obývačke.

Závesy a ich kúzlo

Už ste počuli o tom, že metrový textil naberá na obrátkach a nestačí vyrábať zákazky na mieru, pretože dopyt stále rastie? Ak ste teda zástancom závesov než žalúzií, máte o to ľahší život. Žalúzie je potrebné neustále čistiť, zavadzajú vo výhľade, neustále sa kazia. Kdežto závesy, keď sa ušpinia, necháte ich vyčistiť v čistiarni alebo si ich operiete šetrným spôsobom aj u vás doma a môžete ich opäť zavesiť.

Už nemusíte volať opravára na to, aby vám opravil zaseknuté, dolámané alebo vymenil poškodené žalúzie. Závesy si v prípade potreby môžete rozostrieť a máte plnohodnotný pohľad z okna. Je to estetickejšie, keď odtiahnete závesy ako keď vyrolujete žalúzie. Navyše aj závesy môžu chrániť pred teplom alebo zimou vďaka termoizolačnej funkcii.

Tapety na stenu sú dnes IN

Ako sú na tom tapety na stenu? Sú stále v kurze? Samozrejme, že áno. Musel uplynúť nejaký ten čas, kým boli tapety vyšperkované na dnešnú úroveň, či už v smere výroby rôznych materiálov, spôsobov uchytenia, motívov a farieb. Nemusíte mať obavy, že tapety na stenu pôsobia fádne. Práve naopak. Používajú sa aj ako filmové kulisy, aby zdôraznili atmosféru príbehu.

Vo filme alebo v seriáloch si nabudúce určite všimnite tapety a skúste sa inšpirovať. Všímajte si, kde sú umiestnené, aké typy tapiet používajú, či aké motívy sú v obľube. Aj filmový priemysel určuje čo je dnes v kurze. Ak máte svoj štýl, držte sa ho a skúste k nemu nájsť vhodné typy tapiet. Na trhu nájdete vzorované, štruktúrované, drevené, plstené, bambusové tapety a mnoho ďalších od výmyslu sveta. Stačí si len vybrať a aplikovať na nosnú stenu.