Detské postele dnes premieňajú izbičky našich detí na raj ich vlastnej predstavivosti

Detské postele dnes premieňajú izbičky našich detí na raj ich vlastnej predstavivosti

Čím iným plniť dieťaťu jeho sny, než dokonalou detskou posteľou, ktorá podnecuje jeho fantáziu? Práve posteľ je srdcom detskej izby a je dobré si dať na nej záležať.

Posteľ ako z rozprávky

Ste to vy, kto poznáte svoje dieťa najlepšie. Miluje hry na pirátov a chýba mu len jaskyňa, kam by si schovávalo svoje poklady z ďalekých plavieb? Alebo máte doma malú princeznú, ktorá miluje všetko romantické? Žiadne dieťa neodmietne hru, ktorá mu pripomína bežný život a detská posteľ v podobe domčeka je vždy dobrou voľbou. Moderné detské postele môžu byť pomaľované ako safari, na posteli sa môže usadiť víla, či sa proste celá premení na hasičské auto. Nájdite pre vaše dieťa postieľku, do ktorej sa zamiluje. Či už priamo štylizovanú, alebo takú, ktorej dokážete k dokonalosti pomôcť doplnením rôznych doplnkov.

Majte na detské postele vysoké požiadavky

Nejde o to, deti rozmaznávať, avšak o tom, že si zaslúžia to najlepšie, nikto z nás určite nepochybuje. Bezpečnosť detských postelí musí byť prioritou. Či už ide o pevnosť poschodových postelí, kvalitné spracovanie brániace úrazu, či použitie šetrných povrchových úprav. Tie dieťa neohrozia na zdraví. Skontrolujte si, či je posteľ certifikovaná. Určite zapremýšľajte, či nevybrať radšej posteľ z bezpečnostnými zábranami. U vyvýšených či poschodových postelí musia byť samozrejmosťou.

Akú veľkosť postele vybrať?

Akonáhle vyrastie dieťa z novorodeneckej postieľky, čaká nás voľba, akú posteľ vybrať ako ďalšiu. Zvoliť môžete klasickú veľkosť s dĺžkou 200 cm. To počítate s tým, že už dieťaťu zostane po celé detstvo aj študentské roky. Existujú však aj kratšie verzie, postele s prídavným lôžkom, niekedy široké, ktoré umožňujú, aby ste si s dieťaťom pohodlne ľahli do jeho postele, či takto umožníte spať spolu súrodencom. Ktorá alternatíva sa hodí práve vám?

Úložný priestor nie je nikdy na škodu

Ak je to možné, uprednostnite vždy posteľ s úložným priestorom. Hodí sa odkladanie prikrývok, na sezónne prikrývky aj náhradné obliečky, ale aj na detské hračky či poklady, ktoré chce mať náš potomok vždy po ruke. Úložné priestory majú najčastejšie podobu zásuviek pod posteľou, ale môže ísť aj o ďalšie priestory umiestnené napríklad pod poschodovou posteľou.

Vyberte správne aj matrac

Nezabudnite, že nestačí dobre vybrať detské postele. Dôležitý je aj matrac. Ten musí byť pre dieťa pohodlný a dbať na jeho anatómiu. Zónové matrace nie sú pre deti vhodné. Neodpovedajú ich veľkosti ani hmotnosti. Utratíte za ne zbytočne veľa peňazí a ešte môžu dieťaťu škodiť. Voľte kvalitu, správnu výšku a vhodnú tvrdosť. Tá stredná obvykle nič neskazí.

Článok bol vytvorený s podporou a inšpiráciou v obchode s nábytkom https://www.nabytok-bogart.sk/