Najlepšie vírivky na terasu. Podľa čoho si vyberať?

Prinášame vám jednoduchý manuál, podľa ktorého si vyberiete najlepšiu vírivku pre chvíle pohody a oddychu. Zodpovedzte si nasledujúce otázky.

Čo si predstavíte, keď sa povie vírivka? Zrejme chvíle leňošenia osamote, alebo s blízkym človekom „v bublinách”, ktoré blahodarne pôsobia na telo i dušu.

Pobyt vo vírivke je pre väčšinu z nás o relaxe, avšak za zmienku stoja aj niektoré vodoliečebné účinky hydromasážnych vaní. Ide napríklad o zmiernenie bolestí pohybového aparátu, najmä chrbtice, svalov a kĺbov, ďalej podporu prietoku krvi, elimináciu negatívnych účinkov stresu na organizmus, zníženie napätia, skvalitnenie spánku a pod.

Chcete čerpať benefity pravidelného využívania vírivky bez platenia? Riešením je vlastná vírivá vaňa v kúpeľni, na terase alebo v záhrade. Počiatočné náklady sa vám totiž rýchlo vrátia. Avšak dôležité je zvoliť si vírivku, ktorá spĺňa určité kritériá. Čo by ste mali vziať do úvahy?

Veľkosť vírivky

Skôr, ako sa pustíte do výberu konkrétnej vírivky, mali by ste mať jasno v tom, koľko osôb bude jacuzzi využívať. Na trhu nájdete, napríklad vírivky vhodné pre 2 až 3 osoby, pre 4 až 6 osôb a pre viac ako 6 ľudí. Zohľadniť treba tiež to, či bude vírivá vaňa slúžiť aj deťom, pretože nie všetky sú na to vhodné.

V neposlednom rade premerajte priestor, ktorý máte k dispozícii na umiestnenie hydromasážnej vane.

Celoročné, alebo sezónne využitie?

Chcete mať vírivku na terase alebo v záhrade počas celého roka? Potom je dôležité, aby bola vybavená kvalitným termokrytom, ktorý ju chráni pred poveternostnými vplyvmi i nečistotami z okolia. Manipuláciu s termoizolačným krytom pri jacuzzi uľahčí praktický zdvihák.

Vybírejte také z nabídky vířivek na terasu od Villeroy & Boch.

Ak zvažujete vírivú vaňu využívať celoročne, milujete plávanie a máte k dispozícii dostatočný priestor, zvážte investíciu do Swim Spa. Ide o celoročný bazén s protiprúdom, ktorý má na schodoch zabudované masážne trysky poskytujúce hydromasáž. Alternatívou je skombinovanie Swim Spa so samostatnou vírivkou.

Značka vírivky

Jedným z dôležitých kritérií pri výbere vírivej vane je jej značka. V ideálnom prípade by mala byť na trhu niekoľko desaťročí, ako napríklad značka Jacuzzi. Tá sa môže popýšiť už viac ako 100-ročnou históriou. Pozornosť venujte aj voľbe predajcu, ktorý zvyčajne poskytuje i servis. Aj tu platí, že čím dlhšie je na trhu, tým lepšie.

Výbava vírivky

Najdôležitejším komponentom vírivky sú hydromasážne trysky. Nedajte sa oklamať počtom, radšej sa sústreďte na ich rozmiestnenie. Zistite si, či má hydromasážna vaňa trysky na všetky partie tela. Nemenej podstatným kritériom je ich typ a kvalita.

Voľne stojaca, alebo zabudovaná do terasy?

Nadzemné vírivky sa dajú ľahko premiestniť, z pohľadu celkových nákladov sú výhodnejšie a ľahšie sa inštalujú. Avšak pri umiestňovaní jacuzzi je nevyhnutnosťou povrch, ktorý je pevný a rovný.

Zabudované vírivé vane sa dajú dokonale zladiť s okolitým prostredím a tým sú lákavé už na prvý pohľad. Výhodou je aj to, že poskytujú bezpečnejší prístup.

Údržba a prevádzka hydromasážnej vane

Pri výbere vírivky myslite aj na to, že každú hydromasážnu vaňu musíte udržiavať na to určenými chemickými prípravkami, vymieňať vodu a preplachovať kartuše. Pozornosť si zaslúžia aj filtre – napríklad kartušové vydržia spravidla jeden rok.

Čo sa týka prevádzky, berte do úvahy náklady za elektrickú energiu.

Príslušenstvo ku vírivej vani

Neodmysliteľnou súčasťou hydromasážnej vane je termoizolačný kryt. Oplatí sa investovať aj do príslušenstva, ktoré zabezpečí jednoduchú manipuláciu s termo krytom. Komfort pri pobyte vo vírivej vani zvýši držiak na uterák. K nadzemným vírivkám sú potrebné pohodlné schodíky. K zlepšeniu hygieny napomôžu ionizátory a ozonizátory, ktoré sú z pravidla už v základnej výbave hottubu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup