Exkluzívne zábery z vily Tugendhat!

Svojho času udala smer svetovej architektonickej moderny. Od roku 2001 je zapísaná v zozname Svetového dedičstva Unesco a zároveň patrí k ťažiskovým architektonickým dielam funkcionalizmu, štýlu, ktorého základy položil v roku 1927 slávny Le Corbusier. Všetky tieto činitele majú jediného menovateľa – vilu Tugendhat.

Vilu si nechali postaviť manželia Tugendhatovci podľa návrhu známeho projekta Ludwiga Miese van der Rohe, otca modernej architektúry minulého storočia. Jej interiér skrýva viacero unikátnych riešení. Napríklad niektoré okná bolo možné spustiť celkom až do podlahy a dokonale tak prepojiť prírodu s obytnou časťou. Ďalšou zaujímavosťou je oceľový skelet, tvoriaci nosnú časť celej stavby.

Napriek svojej jedinečnosť však bola vila obývaná ani nie desaťročie. V roku 1938 ju (ako aj republiku) Tugendhatovci museli opustiť z obáv pred blížiacou sa nacistickou okupáciou. Stavbu zabralo Gestapo, neskôr slúžila ako ubytovňa pre sovietskych vojakov a ich kone a po vojne sa z vily stalo rehabilitačné centrum pre deti.

Už viac ako 20 rokov vila slúži komerčným účelom, no záujem o jej prehliadku je tak veľký, že nahlásiť na ňu sa musíte niekoľko mesiacov predom. Alebo to môžete urobiť inak. Vyhraďte si niečo viac ako 45 minút zo svojho času a poďte s nami na video-prehliadku vily, ktorá vo svete nemá obdoby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..