Chladnička, ktorú by aj Bob Marley miloval

 História sa vraj opakuje. Občas to nie je zrovna na prospech veci, ale sú momenty, kedy návraty starých čias potešia. Tak tomu je aj v prípade dizajnovo vyšpičkovaných retro doplnkov. Čo myslíte, odkiaľ berú inšpiráciu retro chladničky značky Gorenje?

Nenecháme vás dlho rozmýšľať a prezradíme vám, že nová edícia chladničiek Gorenje Retro sa inšpirovala jedným zo symbolov kvetinovej revolúcie. Vozom, ktorý doslova zľudovel. Koniec koncov, slovo „ľudový“ má aj vo svojom názve. Stále nič?

Chladnička Gorenje Retro
Chladnička Gorenje Retro

Inšpirácia ikonou Hippies

Volkswagen Bus (oficiálne známy ako Type 2) je prapredkom neskorších modelov vanov populárnej nemeckej značky. Ich výroba započala v 50tych rokoch minulého storočia a pokračuje naprieč niekoľkými generáciami a modelovými radami de facto dodnes. Na prvý pohľad zapamätateľné vozidlo sa stalo doslova ikonou v 60tych rokoch, kedy si ho ako dopravný prostriedok obľúbili prívrženci hnutia Hippies. Dokumentuje to aj celý rad filmov, v ktorých sa toto auto vyskytlo. Možno si ho z niektorej snímky pamätáte aj vy, napríklad z filmu Forrest Gump.

Nadčasový dizajn, ktorý si zapamätáte

So zapojením kúska fantázie Volkswagen Bus skutočne pripomína chladničku na kolesách. Podobnosť by bola zjavnejšia, ak by ste ho postavili „na zadné“ alebo na „čumák“. Spoločnosti Gorenje sa podarilo preniesť jasný dizajnový odkaz auta na svoje spotrebiče skutočne dokonale. Zaoblené tvary a charakteristické Véčko na dverách sú čitateľným poznávacím znamením a dôkazom, že retro je späť. Chladnička sa predáva v bordovej a svetlo modrej farbe a pri pohľade na ne vám blysne hlavou: „Fúha, to je niečo nadčasové!“

Chladnička Gorenje Retro
Chladnička Gorenje Retro

 

Funkčnosť nie je na druhom mieste

Vzhľadom retro, funkciami moderné. Aj také sú chladničky Gorenje Retro. Funkcie DynamiCooling a IonAir zabezpečujú cirkuláciu ionizovaného vzduchu a tým udržiavajú potraviny dlhšie čerstvejšie. K dispozícii je tiež FreshZone zásuvka na skladovanie mäsa a zeleniny či CrispZone a HumidityControl zásuvky s regulátorom vlhkosti. Všetko pekne zabalené v chladničke najvyššej energetickej triedy A+++. Toto retro je in!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..