Čo nesmie chýbať v detskej izbe každého dieťaťa?

Detské izby malých štupľov sú plné farieb, rôznych hračiek a mini nábytku. Ak sa chystáte svojej ratolesti ešte len zariaďovať detskú izbičku a nemáte ani tušenie, čo všetko by detská izbička mala obsahovať, možno nájdete odpovede v nasledujúcich riadkoch.

Pevný stôl a stolička

Ak máte doma školáčika, v prvom rade je potrebné zabezpečiť mu veľkosťou vyhovujúci stôl. Musí mať dostatočný odkladací priestor na knižky a zošity. K nemu samozrejme nemôžete zabudnúť dokúpiť nastaviteľnú stoličku. Určite mu nedávajte vašu kancelársku stoličku. Váš štupeľ sa na nej doslova stratí a čo je horšie, zrejme sa ani nezasunie pod stôl. Výšku stolíka a stoličiek prispôsobte veku dieťatka. A hlavne, nezabúdajte stolík dávať pod okno. Miesto, kde si bude vaša ratolesť robiť domáce úlohy, nesmie byť tmavé.

Detské koberce

Najmä menšie ratolesti, ktoré ešte len štvornožkujú a nebehajú, potrebujú mať pod sebou v detskej izbe niečo teplé. Ideálne sú koberce po celej miestnosti. Mnohí rodičia to však rázne odmietajú, čo je veľká škoda, pretože v ponuke viacerých obchodov je množstvo zaujímavých detských kobercov. Včielka Maja, Pat a Mat, Mimoni, Hello Kitty, Frozen a iné motívy môžete nájsť bez najmenších problémov.

Priestor na odkladanie hračiek

Ak nechcete pri sobotnom upratovaní zakopávať o porozhadzované hračky, odporúčame vám spraviť si priestor na odkladanie hračiek. Buď použijete staré krabice z potravín, ktoré môžete šikovne oblepiť, alebo si kúpite priesvitné nádoby, do ktorých jednotlivé hračky poukladáte. Dôležité je, aby ste svoje ratolesti naučili, že akonáhle sa dohrajú, hračky si majú poodkladať.

Kresby na stenách, detské tapety

A na záver – detské tapety, poprípade kresby. Detské izby by mali byť veselé, farebné, svetlé, preto ani len neváhajte nad kúpou obrovských detských fototapiet. Priestor oživia, skrášlia.

Keby vás zrovna nezaujali detské fototapety a máte šikovné ruky, vezmite do rúk farby a kreslite obľúbené postavy vášho dieťatka. Uvidíte, aké bude nadšené, keď zbadá svoju obľúbenú rozprávkovú postavu na stenách v detskej izbe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..