Sprchový kút alebo vaňa?

Renováciu kúpeľne sprevádza hľadanie odpovedí na mnoho otázok. Jedna z nich sa týka aj toho, či si do novej kúpeľne nainštalovať vaňu alebo sprchový kút. Čomu by ste dali prednosť vy?

Ak kúpeľňa poskytuje dostatok priestoru a vy neviete čo s ním, možným riešením je montáž oboch variant. Takto ideálne to ale zakaždým nejde, miesta v kúpeľni častokrát nie je nazvyš. V takom prípade sa sprchový kút naozaj oplatí, pretože je priestorovo relatívne nenáročný. Štandardný rozmer jednej strany vaničky sprchového kúta je zhruba 90cm, zatiaľ čo klasická vaňa v tvare obdĺžnika má rozmery 170x160cm.

Pri sprchovaní si doprajte priestor

Je samozrejmé možné vyberať si z rôznych rozmerových možností. Ak sa však chcete, v prípade sprchového kúta, sprchovať komfortne, nenechajte sa nalákať na menšie či malé rozmery vaničky. Rozmyslite si tiež, či chcete kút s plexisklom, presklený, vaničku nižšiu alebo vyššiu, v tvare štvorca, päťuholníka alebo obdĺžnika. Trendovou záležitosťou je presklený sprchový kút väčších rozmerov ako sú tie štandardné (vanička s rozmerom 90cm).

Vaňa poskytuje väčší luxus, so sprchovým kút máte šancu ušetriť

Vaňa je dobrou voľbou predovšetkým pre mladé rodiny s deťmi. Deti obvykle milujú kúpanie sa vo vani a aj pre rodičov je pohodlnejšie drobca okúpať ako ho umývať v sprchovacom kúte. Nehľadiac na to, že vo vani si môžete užiť skvelý relax! Avšak čo sa spotreby vody týka, má sprcha pred vaňou navrch. Na jedno okúpanie vo vani miniete približne 100 litrov vody, zatiaľ čo u bežnej sprchy to robí len niečo okolo 20 litrov za minútu. Ešte výraznejšia úspora príde pri dovybavení hlavicou s nastaviteľným prietokom vody.

Zaujímavým kompromisom je voľba vane s už namontovanou zástenou a sprchovacím panelom. Často bývajú tieto vane vybavené aj masážnymi programami, preto niet divu, že ich cena je vyššia ako v prípade vane či sprchového kúta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..