Hľadáte kvalitný bazén na mieru? Vedú k nemu dobré schody

Hodiť sa do vody a len tak si schuti v nej zaplávať? Blížiace sa leto znamená neskutočné teplo, prepotené tričká, i túžbu pre schladenie tela. Osvieženie nájdete buď na kúpalisku, alebo ešte lepšie – vo vlastnom bazéne. Kvalitné a lacné bazény sú dobrou voľbou, ako dopriať celej rodine skutočný relax a oddych, kde môže nabrať novú silu. Mnohí si bazény zaobstarávajú pre radosť detí, vnukov, ale aj pre utuženie vlastného zdravia. Plávanie totiž pozitívne vplýva na celé telo.

Bazén na záhrade, to je jednoducho radosť i starosť zároveň, treba sa oň totiž dobre starať.  Počítajte s tým, že kúpou bazéna vaše výdavky ešte nekončia. Ak ho chcete dlhodobo a bez problémov užívať, budete nutne potrebovať aj príslušenstvo, napríklad pomôcky k mechanickému čisteniu vody, zastrešenie, no a nepochybne, aj ďalšie vstupné zariadenie, ako sú schody, schodíky a rebríky.

Univerzálny typ schodov neexistuje

Nemusíte vynakladať zbytočnú energiu na skákanie do bazéna či náročnejšie vystupovanie z neho. Najmä v staršom veku to navyše nie práve dvakrát zdravotne vhodné. Ak však chcete do neho vchádzať trochu elegantnejšie, bez poriadnych bazénových schodov sa len tak ľahko nezaobídete. Bazénové schody patria medzi najdôležitejšie bazénové príslušenstvo, určite preto ich výber dobre zvážte. Nemožno však povedať, že by na trhu bol len jeden jediný univerzálny typ schodiska, ktorý by ste ako majiteľ bazénu mali kupovať. Dobré rady, ako si s tým poradiť a vybrať si najlepšie schody do bazéna na mieru, však existujú. Ak si určíte jasné požiadavky, ktoré na schody do bazéna kladiete, predajca vám rád vyhovie.

Na kvalite i funkčnosti príslušenstva záleží

Prirodzene, schody do bazéna by mali byť primerane pevné, stabilné, s dostatočnou nosnosťou. Musia jednoznačne spĺňať bezpečnostné a ergonomické kritériá, pričom musia byť inštalované podľa inštrukcií uvedených výrobcom. Záruka na ne platí spravidla po dobu dvoch rokov od dátumu nákupu. Stačí si len správne zvážiť potreby všetkých členov vašej rodiny. Či bazén a schody do neho budete používať len vy ako dospelý, alebo aj menšie deti, starí rodiča, častokrát s istými zdravotnými ťažkosťami, alebo hoci aj susedia, keď prídu k vám v lete grilovať na záhradu. Najlepšia doba pre objednanie schodov do bazéna je práve teraz. Je ešte len začiatok sezóny a ponuka na výber vhodného bazéna i príslušenstva k nemu, je široká.

Zvoľte si správny typ bazénových stupňov

Kde sa majú podľa vašich predstáv schody do bazéna nachádzať: v strede alebo niekde v rohu? Schody sa spravidla líšia šírkou a počtom stupňov, takže je ľahko prispôsobíte parametrom bazénu. Typov schodov je viac, či už ide o šikmé, rohové, okrúhle, zarovnané na stred, obdlžníkové, prípadne v lagúne. Spravidla majú výšku 30 centimetrov, s tromi či štyrmi stupňami. Prirodzene, môžu vám poslúžiť tiež na príjemné posedenie a odpočinok, keďže majú spravidla maximálnu šírku 300 centimetrov. Pokiaľ si želáte, aby boli vybavené protišmykovou úpravou, nie je v tom žiadny problém. Chcete zažiť skutočný luxus? Do konštrukcii schodov sa dokonca dajú vbudovať napríklad zariadenia na masáže alebo tvorbu vĺn či protiprúd. Takto si doprajte s vaším bazénom i bazénovými schodami zaslúžený relax a oddych na dlhé roky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..