Čo je dobré vedieť o kožených sedačkách? I.časť

Kožené sedacie súpravy patria k tým kúskom bytového nábytku, ktoré môžeme pokojne označiť ako jedinečné. Prečo to tak je a čo všetko by ste o kožených sedačkách mali vedieť? Odpovede na tieto otázky sme pre vás zosumarizovali do tohto článku.

Prečo práve koža?

Na trhu je množstvo nábytku zo syntetických materiálov, no koža stále víťazí vďaka svojím výborným vlastnostiam. Na svete snáď neexistuje materiál, ktorý by v sebe kombinoval to čo koža: hreje, ale zároveň prebytočné teplo odvádza, chráni pred chladom, ale pri sedení na kvalitnej koženej sedačke sa nezaparíte, pretože prepúšťa vzduch, do istej miery prijíma vlhkosť, ale vodu už nie. V porovnaní s textilnými sedačkami je životnosť kožených sedačiek, o ktoré je dobre postarané, násobne vyššia,

Aké kože sa používajú?

Sú to hlavne kože hovädzieho dobytka. Pochádzajú doslova z celého sveta, vrátane afrických krajín či štátov Južnej Ameriky. Najvzácnejšie kože sa ale dovážajú z vysokohorských oblastí Álp, kde sú zvieratá voľné chované a vystavené tvrdým poveternostným podmienkam. A práve vďaka tomu je ich koža pevná a zároveň elastická. Treba však pripomenúť, že koža je vedľajšou surovinou pri chove dobytka, takže žiadne zviera nie je usmrtené len preto, aby jeho kožou mohli potiahnuť sedačku.

Prečo majú kožené sedačky rôznu štruktúru povrchu?

Kožený poťah na jednej sedačke pozostáva z koží v priemere asi 5 až 6 zvierat. Okrem toho nejde o kožu z rovnakých partií, používajú sa kože z oblastí brucha, chrbáta, zadku a iných častí tela. Svoj podiel na výslednom stave kože má ale napríklad aj kŕmenie zvieraťa, spôsob jeho chovu, ale napríklad aj stopy po mechanickom pôsobení – škrabaní, pichnutí hmyzom alebo po značkovaní. Tieto faktory však na kvalitu kože ako takú nevplývajú, naopak, dodávajú materiálu na jedinečnosti a charaktere.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..