Čo by sme mali zohľadňovať pri výbere nového nábytku?

Nedávno ste sa nasťahovali do nového bytu/ domu, resp. váš nábytok v domácnosti už nezodpovedá moderným štandardom a chceli by ste zmenu? Skôr, ako si kúpite nový nábytok, mali by ste si uvedomiť, že sa jedná o dlhodobú investíciu a že šetriť sa v tomto prípade určite neoplatí. Čo ale zohľadňovať pri výbere nového nábytku?

Krajinu pôvodu

Neodporúčame vám kupovať nábytok u zahraničných predajcov, napríklad v Poľsku. Ak chcete kvalitný nábytok, skôr sa zameriavajte na malé firmy, ktoré vám presne podľa vašich požiadaviek vyrobia nábytok na mieru. Nábytok na mieru oceníte aj vtedy, ak máte malometrážny byt, resp. chcete netypický rozmer nábytku, ktorý ste doteraz nenašli v žiadnom nábytkárskom obchode. Ak ale nechcete nábytok na mieru, jednoznačne pri výbere zohľadňujte najmä krajinu pôvodu. Kvalitu však nájdete jedine u malých slovenských firmách.

Rozmer

Pri výbere nábytku musíte mať ako-takú predstavu, ako bude daná miestnosť vyzerať. Dôležité je vedieť rozmery nielen samotnej izby, ale aj veľkosť vašich vchodových a vašich interiérových dverí. Niektoré nábytkárske obchody ponúkajú nábytok v demontovanom stave, ale niektoré v montovanom, resp. v čiastočne montovanom stave. Viete si predstaviť, že by ste s nábytkom neprešli cez dvere?

Zistite si rozmer dverí a načrtnite si, či už v počítači, alebo na papier, ako by mal byť nábytok v izbe usporiadaný.

Farbu

Farba je tiež veľmi dôležitá a ak nemáte ani len predstavu o tom, akej farby by ste si mali kupovať nábytok, dáme vám jednu radu. Vezmite si do predajne vzorku podlahy a následne ju prirovnávajte k vystavenému nábytku. Farba nábytka nesmie byť identická s farbou podlahy.

Ak si chcete kúpiť nábytok, s ktorým budete aj niekoľko rokov spokojní, nezohľadňujte cenu, ale uprednostnite slovenských výrobcov nábytku. Zistite si rozmer miestnosti a určite si maximálnu veľkosť nábytku a dôkladne vyberajte aj farbu tak, aby sa nezhodovala s farbou podlahy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..