Chcete mať čistý koberec? Poradíme vám, ako na to.

Možno si ani neuvedomujete, ale koberec, ktorý máte v domácnosti, ukrýva veľké množstvo mikróbov a baktérii, s ktorými sa nerado zahrávať. Ak chcete mať naozaj čistý koberec, skúste sa držať týchto rád. Niektoré možno poznáte, niektoré budete počuť možno prvýkrát.

shutterstock_80421658

Škvrnám sa určite nevyhnete najmä v kuchyni

Ešte pred kúpou koberca si uvedomte, že škvrnám sa určite niekedy nevyhnete. Stačí chvíľka nepozornosti a kvapka je na koberci. V horších prípadoch aj celé jedlo. Ak by sme vám mohli odporučiť, snažte sa koberce neumiestňovať ku kuchynskej linke, kde sa pravidelne pripravujú pokrmy. Môže sa stať, že vám zvyšok jedla padne na koberec a oheň je na streche. Ak máte malé deti, tak o koberci bez škvŕn budete môcť len snívať.

Aký spôsobom vyčistiť koberec?

Cez zimné mesiace by sme vám odporučili čistiť koberce nasucho. Akonáhle sa ale oteplí, skúste svoj koberec vyniesť von a poriadne ho prekartáčovať. Odporúčame vám čistenie jarovou vodou. Oživíte tým povrch, avšak do hĺbky sa nedostanete. Pri suchom čistení by sme však ostali. Suché čistenie je čistenie s práškom, ktorý je priamo určený na čistenie kobercov. Zakúpite ho v hociktorej drogérii. Výhodou suchého čistenia kobercov je to, že ho môžete hneď používať. Môžete po ňom chodiť bez toho, aby ste mali pocit, že máte mokré nohy. Akonáhle sa rozhodnete pre kúpu prášku, dbajte o to, aby ste si vybrali správny. Čistiace prášky sú totižto vyrábané priamo na konkrétne typy kobercov. Rozdeľujú sa podľa dĺžky vlasov koberca.

Ďalším typom čistenia je mokré čistenie. Výhodou je, že sa dostanete až do tých najhlbších častí koberca a vyčistíte aj takú špinu, o ktorej ste si mysleli, že nezmizne. Pri takomto čistení ale rátajte s tým, že koberec môže byť mokrý aj niekoľko hodín.

Ak máte doma koberce s pogumovanou spodnou časťou, môžete ich hodiť do práčky. Samozrejme, ak tieto koberce nemajú veľké rozmery, ktoré by sa do práčky nezmestili. Odporúčame vám prať ich na 30ºC. Viac by nezniesli a poškodili by sa.

Starajte sa o svoje koberce počas celého roka. Pravidelným čistením predĺžite ich životnosť. Myslite na to.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..