Bývanie v kontajnerových domoch – trend, ktorý je eco-friendly

Myšlienka domova ako takého je zložená z viacerých momentov – domov by mal odrážať vašu osobnosť a mal by mať vkus a charakter. A presne tieto atribúty nesie pomerne zvláštnych úkaz posledných rokov – architektúra lodných kontajnerov. Predstavte si, aj v domoch skonštruovaných z lodných kontajnerov sa dá bývať. Takéto bývanie má svoje výhody.

Cenová dostupnosť

Najväčšou motiváciou a výhodou pre všetkých, ktorí uvažujú o tomto druhu bývania, je fakt, že kontajnery sú pomerne lacné. Získanie použitého prepravného kontajnera a jeho premena na domácnosť je oveľa menej nákladné ako napríklad kúpa domu či bytu. Môžete ušetriť až 50% prostriedkov.

Čím skôr, tým lepšie

Táto myšlienka stojí azda za každý domom, vyrobeným z prepravných kontajnerov. Od okamihu rezervácie trvá pár mesiacov, než bude kontajner na určenom mieste. V niektorých prípadoch je možné informovať spoločnosť, od ktorej sa kontajner chystáte kúpiť, o zmenách, ktoré by na kontajneroch mali byť vykonané pred ich doručením.

Bývanie na mieste, kde ho chcete

Skvelou vecou na kontajnerových domoch je to, že ich môžete „uložiť“ presne tam, kam chcete. V zásade neexistujú žiadne obmedzenia, musíte však počítať s tým, že kontajner vám dovezie nákladné auto. A pre to bude potrebný priestor na manévrovanie na pozemku.

Bývanie v kontajnerových domoch využívajú napríklad v holandskom mestečku Diemen. Za menej ako 12 týždňov tm postavili obytný blok pozostávajúci z 250 kontajnerov.

S dôrazom na šetrný prístup k životnému prostrediu

Použité lodné kontajnery sa „nevyhadzujú“, oceľ z nich sa opätovne používa. Proces recyklácie však stojí veľa energie preto je vzhľadom k životnému prostrediu lepšie, ak sa kontajner využije napríklad ako priestor na bývanie. Na svete je údajne zhruba 17 miliónov kontajnerov, z ktorých sa však využíva len zhruba 6miliónov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..