Ako vytvoriť miniatúrne terárium?

Tento typ interiérovej dekorácie ocenia všetci milovníci prírody a dizajnových drobností. Podľa celkom jednoduchého návodu si môžete zelené mini terárium vytvoriť priamo doma. Bude vám stačiť stará žiarovka, trochu šikovnosti a kúsok z prírody.

1. V prvom rade je potrebné dostať zvnútra žiarovky vlákno a všetky ostatné maličké časti. Klieštikmi odstráňte tmavý koniec žiarovky a pomocou šraubováka oddeľte sklenenú štruktúru a všetky ostatné komponenty vnútri žiarovky (viď. začiatok videa). Opatrne! Ide o krehké materiály, postupujte pomaly, ohľaduplne a chráňte svoj zrak aj ruky.

2. Prázdnu a dokonale hladkú žiarovku prilepte napríklad o pekný kúsok adekvátne veľkého kameňa. Na jeho spodku vytvorte pomocou lepidla štyri nožičky. Tie zabezpečia stabilitu celej dekorácie a ochránia nábytok pred prípadným poškriabaním. Pre samotný obsah terária bude potrebné navštíviť blízky lesík.

3. Ako vnútornú výplň budeme potrebovať mach, zeminu, starú kôru a ďalšie malé rastlinky, podľa ľubovôle. Pomocou malého lieviku (napríklad z papiera) naplňte dno žiarovky drobnými kamienkami, ktoré vytvoria drenáž. Na ne nasypte vrstvu piesku, ktorú môžete upraviť tenkou paličkou, a vrstvu pôdy. Pomocou pinzety rozmiestnite do žiarovky rastlinky a dekorácie, napríklad v podobe žaluďových orieškov. „Zalejte“ pár kvapkami vody a uzavrite zátkou zo žaluďa, prípadne dreveným štuplíkom, ktorý ľahko vyrobíte z konárika.

Hotovo! Večne zelené terárium s vlastnou mikroklímou, vodným cyklom, produkujúce oxid uhličitý aj kyslík je hotové!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..