Ako pripraviť záhradu na jeseň a zimu?

Príprava vašej záhrady na jeseň a zimu vám môže pomôcť pri príchode jari. Nie je to však len proces čistenia a odstraňovania rastlín, ale tiež spôsob, ako stráviť a užiť si na vašich obľúbených miestach v záhradke viac času.

1.Pozrite sa na záhradu ako celok, zistite čo funguje a čo nie. Určite čo sa vám páči a čo chcete robiť inak. Urobte si čas na návrh jarnej záhrady.

2. Vyčistite prostredie záhrady od nečistôt, usušených listov alebo stoniek rastlín a kríkov. Nezabudnite na mulčovanie.

3. Zasaďte nové rastliny, aby vám záhrada na jar vykvitla do krásy a farby. Jeseň je čas, kedy jarné a letné kvietky odkvitajú a vy tak máte lepší prehľad o tom na ktoré miesta by sa mohli nové sadeničky hodiť.

4. Postarajte sa o svoje rastlinky, ktoré sú v kvetináčoch, a presuňte ich do interiéru. Obzvlášť dôležité je to stihnúť ešte pred prvým mrazom, najmä v prípade tropických a teplomilných rastlín. Ak máte v kvetináčoch nasadené trvalky, zvážte ich presadenie do záhrady.

5. Vyčistite a uskladnite vaše záhradné náradie. Nástroje zakryte, alebo ich uložte tak, aby boli chránené pred vlhkým jesenným počasím. Nástroje, ktoré sú tupé, naostrite, aby boli pripravené na jarné práce. Zbavte sa všetkého nefunkčné, rovnako ako prípravkov po expirácii a pripravte si zoznam vecí, ktoré budete na jar potrebovať.

6. Čo sa stromov týka, pripravte ich na jeseň tak, že ich zbavíte mŕtveho dreva v podobe suchých konárov, ktoré by mohli skôr či neskôr aj tak spadnúť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..