Ako pozdvihnúť vzhľad vašej spálne? Stavte na luxusné materiály a vyskúšajte zamat, buklé alebo kašmír

Chýba vám inšpirácia, ako zariadiť spálňu? Čo tak staviť na luxusné materiály a pozdvihnúť vzhľad tejto miestnosti na vyšší level? Luxusná spálňa obsahuje kvalitné materiály a drží sa moderných interiérových trendov. Podľa čoho sa riadiť pri zariaďovaní spálne v roku 2024 a čo by v nej nemalo chýbať?

Komfort pri spánku je na prvom mieste

Tým najdôležitejším, čomu pri zariaďovaní spálne venovať pozornosť, je vytvorenie tých najlepších podmienok pre zdravý spánok. Atmosféra v spálni musí byť útulná, navodiť pocit bezpečnosti a taktiež sa nesmú v izbe vyskytovať žiadne rušivé prvky. Dôležitý je, samozrejme, aj pohodlný matrac. Moderné spálne sú skrátka kombináciou praktickosti a najnovších trendov.

Ako vybrať matrac?

Ako nájsť kvalitný matrac a uistiť sa v tom, že je to skutočne ten pravý? Luxusný matrac vás v mysli prenesie do neba. Nebude vás nijako tlačiť, ale, naopak, vás príjemné rozmazná a ráno ho nebudete chcieť opustiť. Tieto vlastnosti majú vysoké matrace a predovšetkým matrace z pamäťovej peny. Vedeli ste, že medzi výhody pamäťovej peny patrí to, že na vaše telo nevyvíja žiadny tlak a, naopak, prirodzene kopíruje jeho tvar?

Zdroj obrázka: Dariusz Jarzabek – stock.adobe.com

Luxusné doplnky v spálni nesmú chýbať

Čo by to bolo za prepychovú spálňu bez luxusných doplnkov? Mäkká prikrývka a vankúš, ktorý vám zaistí tú správnu oporu, sú nutnosťou. Luxusné doplnky vám skrátka premenia obyčajný spánok na neobyčajný a budú vás rozmaznávať.

Trendy materiály do spálne

Kašmír, satén, buklé a zamat – to sú štyri základné materiály, na ktoré by ste pri zariaďovaní rozhodne nemali zabúdať.

  • Spali ste už niekedy v kašmírových či saténových obliečkach? Sú hebké, na pohľad pôsobia prepychovo a na dotyk sú veľmi príjemné.
  • Buklé, prípadne aj bouclé, bolo populárne najmä v 20. storočí v Amerike, ale opäť sa vrátilo späť na výslnie. Tentoraz sa však rozšírilo aj za hranice USA a čoraz častejšie sa objavuje aj v slovenských spálňach a obývačkách. Niet sa čomu čudovať, buklé je materiál, ktorý vyzerá luxusne, je odolný voči vlhkosti, nekrčivý a navyše aj veľmi trvanlivý. Najčastejšie ho nájdeme na kreslách a pohovkách.
  • Obľúbený materiál buklé môžete kombinovať so zamatom, ktorý sa taktiež používa na dekor nábytku. Zamatové čelo postele je skutočnou senzáciou.
Zdroj obrázka: New Africa – stock.adobe.com

Trendy spálňa: Doplnky, ktoré v nej nesmú chýbať

V čom tkvie výhoda krásnej spálne? Nie je v nej priestor na doplnky, ktoré nie sú funkčné, dizajnové či oboje. Nočný stolík, kreslo aj osvetlenie môžete poňať ako skvelú príležitosť k tomu, ako podporiť praktickosť a dizajnové prvky.

Pozornosť venujte aj nevyhnutným doplnkom. Do luxusne zariadenej spálne patria:

  • dekoračné vankúše,
  • prehoz na posteľ,
  • umelecké diela na stenách a ďalšie.
Zdroj obrázka: deagreez – stock.adobe.com

Venujte pozornosť detailom

Chcete, aby sa vám každé ráno ľahšie vstávalo? Zamyslite sa nad tým, kde sa nachádza slnko a mesiac. Svetová strana spálne totiž môže ovplyvniť kvalitu vášho spánku. Vplyv naň môžu mať aj ďalšie faktory, pozrite sa teda na pravidlá pri zariaďovaní spálne podľa feng shui. Zistíte, že aj nepatrné detaily môžu spôsobovať nespavosť a ďalšie ťažkosti.

V luxusnej spálni majú miesto len tie najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie materiály. Zaspávajte na luxusnom matraci a užívajte si každú noc zdravotné výhody pamäťovej peny, rozmaznávajte sa hebkými zamatovými či kašmírovými obliečkami a obklopte sa nábytkom s prvkami zamatu a buklé. Štýlové spálne 2024 sú minimalistické, ale zároveň estetické a komfortné.