5 univerzálnych rád, ktoré skrášlia každú miestnosť

Nový rok je ideálnym časom na zmenu. Aj na zmenu interiéru. Cítite, že vaše bývanie by potrebovalo novú krv? Zariaďte sa podľa týchto univerzálnych tipov, ktoré zlepšia vzhľad každej miestnosti.

Farby vyberajte nakoniec

Chystáte sa na prestavbu, sťahovanie či kúpu nového nábytku do miestnosti? Potom určite budete skôr či neskôr riešiť aj maľovanie stien. Ak nebudete maľovať klasickou bielou, odporúčame vám zmenu v prístupe a voľbu farby až potom, ako si vyberiete zariadenie, koberec, obrazy, dekorácie a čokoľvek iné. Prispôsobte farbu stien im, nie naopak.

Odstráňte preplnenosť

Nie je to len moderný, ale aj veľmi praktický prístup k veci. Nábytkom preplnené izby už dávno nie sú in. V kurze je vzdušnosť a ľahkosť, ktorú dosiahnete s menším počtom, zato ale kvalitnejšieho nábytku. To je dobrá správa pre všetkých, ktorých rozpočet zďaleka nie je nafukovací.

Odolajte nutkanie priveľkej tématickosti

Interiér inšpirovaný marockým štýlom, námornícky štýl, rustikálny interiér – štýlov, v ktorých môžete interiér zariadiť, sú nespočetné množstvá a každý z nich má veľmi dobre známe detaily, ktoré ho vystihuje. Lenže tieto detaily boli použité toľkokrát, že úplne stratili osobitosť. Ak v štýle, tak potom zariaďte svoje bývanie tak, aby nepostrádalo individualitu.

Vytvorte ohniskový bod

Každej miestnosti prospeje, ak v nej zvolíte ťažiskový predmet, ktorý v miestnosti ukotvíte ako ohniskový bod, a ostatným položkám prisúdite podpornú úlohu. V kuchyni to môže byť kuchynská linka, v obývačke krb, televízia alebo umelecký predmet a v spálni napríklad posteľ s výrazným čelom. Nech je to čokoľvek, malo by sa jednať o predmet, ktorý na seba okamžite upozorní.

Pridajte vrstvy osvetlenia

V miestnosti, kde je všetko osvetlené rovnomerne, nič nevynikne. Práve kvôli tomu dizajnéri vytvárajú vrstvy osvetlenia, ktoré robia priestor zaujímavejším a rozmanitejším. Osvetlením sa oplatí zdôrazniť ohniskový bod v miestnosti, prípadne sekundárny kontaktný bod. K hlavnému osvetleniu (na strope) pridajte ďalšiu vrstvu a nižšie osvetlenie, napríklad v podobe stolových lámp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..