5 najbizarnejších domov na svete

Riešite nové bývanie a potrebovali by ste inšpiráciu? Tak tu ju máte! Ľudia vedia byť skutočne kreatívni, čo len potvrdzuje pätica…bizarných, čudných, uletených domov? Prívlastok, ktorý by sa im hodil najviac, necháme na vašom výbere.

1. Železo. Keď ho milujete, nie je čo riešiť. To si povedal aj istý americký sochár, ktorý si od roku 1974 staval dom zo železa. Ten narástol na tri podlažia a 205 metrov štvorcových a zhltol niekoľko desiatok ton ocele. Stavba bola sochárovým celoživotným dielom. Doslova. Robil na nej až do svojej smrti v roku 2008.

2. Vedeli by ste si predstaviť bývanie v soche slobody? Pre Armanda Garciu by to asi problém nebol. So svojou priateľkou totiž obýval 16 metrov vysokú sochu nahej ženy. Spálňu mali v prsiach, kuchyňu v žalúdku a do kúpelne, sídliacej v zadku, schádzali priestorom čriev.

3. Na Japonskom ostrove Kjúšú sa stali drobné ekologické domčeky hitom. Je ich tam viac ako 450 a slúžia na ubytovanie, ale aj ako obchody. Domčeky sú postavené zo špeciálneho polystyrénu a dizajnovo sú navrhnuté tak, aby odolali silnému vetru alebo zemetraseniu. Základný model stojí niečo viac ako 25 000€.

4. Najužší dom sveta. To musíte len vidieť. Buď v našom videu, ale v poľskej Varšave naživo.

5. V Portugalsku prišli na to, ako dokonale využiť prírodné danosti. Medzi obrovskými kameňmi postavený domček je malo pevnosťou – má nepriestrelné sklá a oceľové dvere, takže dostať sa doň nie je vôbec ľahké. Ak nemáte správny kľúč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..