Zbavte sa tvrdej vody raz a navždy

Koľkokrát ste už počuli pojmy tvrdá a mäkká voda? Určite ste sa s tým už stretli, no otázkou je, či vôbec viete, čo to znamená a ako s prípadnou tvrdou vodou vo vašej domácnosti bojovať. Riešenie je jednoduché a vy sa tak môžete zbaviť tvrdosti vody rýchlo, efektívne a raz a navždy. Ako na to?

Zbohom vodný kameň

Tvrdosť vody je možné zistiť jednoduchým domácim testom, kedy špeciálny lakmusový papierik s farebnou škálou dáte pod prúd vody a podľa sfarbenia zistíte tvrdosť. Ak vám však napríklad mydlo málo pod vodou pení, zrejme bude vaša voda príliš tvrdá. Táto voda má vysoké hodnoty zväčša vápnika a horčíka a jej najčastejším viditeľným znakom je vznik vodného kameňa a pri jej používaní môžete pozorovať vysušenú pokožku a vlasy. Na jej zmäkčenie však stačí zmäkčovač vody, ktorý je spravidla buď magnetický, alebo soľankový.

Ak máte doma problém s tvrdou vodou, je dobré do zmäkčovača zainvestovať, pretože tak predĺžite životnosť domácim spotrebičom, ktoré pravidelne s vodou prichádzajú do kontaktu. Tvrdá voda znižuje aj energetickú triedu týchto spotrebičov, čo je v konečnom dôsledku finančne náročnejšie, ako zadováženie si zmäkčovača vody.

Preč s baktériami a mikroorganizmami

Každá voda obsahuje prirodzene baktérie a mikroorganizmy. Vy sa ich ale môžete zbaviť a skvalitniť tak pitnú vodu u seba doma. Pomôže vám s tým UV lampa na vodu, ktorá je schopná bez chemických zásahov eliminovať až 99,99 percent týchto mikroorganizmov a baktérií. Funguje na princípe ultrafialového žiarenia, pričom lampa je umiestnená k prívodu studenej vody v chladnom prostredí a životnosť jej žiarovky je približne rok.

Predtým, ako sa však pustíte do nákupu rôznych zariadení, nechajte svoju vodu u vás doma prejsť podrobným rozborom a až na základe výsledku z neho budete vedieť, aké problémy je potrebné riešiť.

Zdroj obrázku: Losonsky / Shutterstock.com