Trápi vás malá obývačka? Pohrajte sa s optikou

Malá obývačka

Nie s tou optikou na vašom foťáku, to by pomohlo iba v prípade, že idete fotiť byt do inzerátu. Ale ak sa chcete v malej obývačke cítiť príjemnejšie, existuje niekoľko spôsobov, ktoré sa postarajú o to, aby pôsobila opticky väčšia. Takže aj z miniatúrnej izby v paneláku si môžete urobiť útulné útočisko, ak sa budete držať týchto rád.

Malá obývačka
Malá obývačka

Svetlo, veľa svetla

Ak chcete, aby miestnosť vyzerala priestrannejšie, sviežejšie a čistejšie, je veľmi dôležité svetlo. Naozaj veľmi veľa svetla. Inšpiráciu môžete nájsť v škandinávskom štýle bývania, v ktorom takmer nikto nepoužíva záclony. Takže ak máte žalúzie a rolety, vytiahnite ich a záclony tiež nemusíte používať, ak vám nemá kto nazízať cez okno. Okrem toho môžete svetlosť izby zlepšiť aj bielymi stenami a svetlou podlahou. Takže sa nebojte kúpiť bielu farbu a izbu namaľovať.

Nekupujte gigantický nábytok

Ak máte malú izbu, nekupujte obrovský nábytok. Snažte sa vyberať čisté línie v minimalistickom dizajne s nižším ťažiskom. Tiež je dobré, ak je aj nábytok vo svetlejších odtieňoch. Ak máte strach, že miestnosť vyzerala príliš fádne, pokojne si kúpte sedačku výraznejšej farby. Ale pamätajte na to, že čím tmavší nábytok a farba na stenách, tým bude izba opticky menšie.

Používajte zrkadlá

Zrkadlá sú skvelým pomocníkom v optickom zväčšovaní miestností. Ak si ich dáte na jednu celú stenu, izba sa vám zväčší o 100 %. Aspoň opticky. Ale ak to nechcete preháňať, stačia aj dve menšie alebo jedno väčšie zrkadlo na stenu.

Doplnky sú silným pomocníkom

Ak milujete figúrky slonov a máte ich v miestnosti desiatky či stovky, vymeňte ich radšej za jedného veľkého porcelánového slona. Prečo? Pretože čím viac predmetov v priestore máte, tým miestnosť vyzerá preplnenejšia. A to isté platí aj o obrazoch, je lepšie mať jeden veľký a výrazný obraz ako desiatky malých umiestnených cik-cak po stenách. Ak sa budete držať týchto rád, vaša miestnosť sa síce nenafúkne, no bude vyzerať opticky väčšie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..