Tipy na jarné dekorácie – I. časť

Jar začína pomaly vystrkovať pazúriky. Je vo vonku, vo vzduchu a všade okolo vás. Je aj u vás doma? Ak nie, mohla by byť. Inšpirujte sa príjemnými jarnými dekoráciami, ktoré vás potešia dvakrát. Prvýkrát pri ich príprave, ktorá je jednouchá, a druhýkrát pri pohľade na ne.

Vintage polička

Na prvý výrobok budete potrebovať kus dreva (viď. obrázok), špongie na make up, lak na topánky a dva držiaky. Na dosku najskôr naneste hnedý lak, naň potom v rôznych líniách čierny a nakoniec všetko zjemnite bielym lakom, ktorý všetky farby na dreve veľmi pekne zmatní. Plochu ešte pretrite špongiou na make-up a je to. Podobným spôsobom upravte všetky strany dosky, aj bočné. Stačí už len priskrutkovať držiaky a štýlová vintage polička je hotová :).

  

Originálny obrázok

Ďalšia dekorácia vyžaduje obojstrannú pásku, mach, tabuľu (napr. preglejku) a plagát s pekným motívom. Na jeho zadnú stranu prilepte obojstrannú pásku a pripevnite ho na tabuľu. Po okraji čelnej strany plagátu opäť nalepte pásku a na ňu, po celej dĺžke, nainštalujte mach. Poriadne pritlačte, aby kúsky machu neopadávali. Vytvoríte tak zaujímavý prírodný rám a obraz, ktorý vás bude stáť nanajvýš trochu námahy.

 

Malé závesné vázičky

Vyrobiť si môžete aj pekné ozdobné poháriky na zavesenie. K nim budete potrebovať len klbko povrazu a zelený kvetinový mach. Na stenu pohárika naneste tekuté lepidlo, na ktoré následne nalepte kúsky machu okolo celého pohárika. Rustikálny efekt potom dotvoríte tak, že na mach nanesiete ešte trochu lepidla a omotáte povrázkom, ktorý lepidlo bude držať. Koniec povrázku potom prilepíte zvyšným lepidlom. Ak vám ostal povrázok, môžete ho ešte raz omotať okolo každého z pohárikov (avšak už nelepiť) a na oboch koncoch spraviť mašličku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..