Tipy ako vkusne inštalovať vankúše do interiéru

Naukladanie vankúšov je jedným z najlacnejších a najviac šik spôsobov ako prerobiť vizuál interiéru. Vankúše sú mimoriadne všestranné a ak s nimi dosiahnete dokonalý súlad funkcie a formy, prispejú k vaše maximálnej spokojnosti. Aj preto sme pre vás pripravili niekoľko rád a tipov ako si s vankúšmi poradiť.

Na posteli

• Použite vankúše veľkosti Euro a ukotvite ich pri čele postele. Oceníte ich najmä cez víkend, keď môžete ostať v posteli trošku dlhšie a v pokoji napríklad čítať knihu. Aj takto sa dá vytvoriť príťažlivý, pohodlný a relaxačný priestor.

• Euro vankúše sú skvelé, pretože vďaka svojim rozmerom (asi 75 x 90 cm) sú jednotiacim prvkom miestnosti, ktorú dokážu vizuálne prepojiť svojimi farbami alebo vzormi. Odporúčame navrstviť dva viacfarebné vankúše s neutrálnym vzorom na seba a doplniť ich jedným menším, s rozmermi zhruba 35 x 50 cm.

• Udržujte počty vankúšov v nepárnych číslach. Získate tak lepšiu proporčnosť, ak bude Euro vankúše inštalovať za štandardne veľké vankúše.

Na pohovke

• Vždy berte do úvahy dizajn vášho gauča. Behom posledných pár rokov došlo k istým zmenám v rozmeroch nábytku a akémusi zjednoteniu pohoviek. Ľudia už preto nechcú veľké vankúše, dnes „letia“ najmä rozmery 40 x 40, prípadne 45 x 45 cm. Nie je to o tom, že na pohovke vám bude ležať tona vankúšov, ale len to, čo potrebujete. To na vytvorenie pekného dizajnu stačí.

• Hrajte sa s veľkosťou a výškou. To vám umožní vytvoriť viac vizuálne zaujímavých momentov. Ak totiž máte blok rovnakých vankúšov, ktoré naviac aj smerujú rovnakým smerom, bude to pôsobiť pomerne nudne.

• Je absolútne OK nechať vankúše na jednej strane pohovky. Stred pohovky vankúšmi netreba plniť, no kraje áno. Využijete jeden Euro vankúš v pozadí a dva menšie vankúšiky pred ním. Ak máte krásny gauč, nie je žiadny dôvod neukázať ho.

Na stoličke alebo v kresle

• Menšie sedačky neplňte tak, aby ste na nich nemohli pohodlne sedieť. Niekedy ľudia vankúše pokladajú na samotnú sedaciu časť, čo veľmi nedáva zmysel, najmä ak je vankúš sám o sebe rozmerný.

• Aj základný, pomerne nudný typ stoličky či kresla sa dá oživiť a stačí na to dobre zvolený dekoratívny vankúš. Vsaďte na jednoduché vzory, čiary, bodky či trojuholníky.

Uvažujte nad vankúšmi v kontexte priestoru a konkrétnych miestností. Toľko nových vzorov a farieb, ktoré vyzerajú úžasne – nakupovaniu vankúšov sa dá len ťažko odolať. Preto je dobré, ak máte predstavu o tom, kde sa vankúšik hodí a akú úlohu by mal v miestnosti hrať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..