Strukoviny na našom tanieri

Pomerne často sa stretávame s názormi odborníkov o tom, čo by na našom tanieri rozhodne nemalo chýbať. Za kvalitný zdroj bielkovín sa považujú aj strukoviny. Tie dokonca mnoho odborníkov považuje za náhradu bielkovín, ktoré sa nachádzajú v mäse. Mnoho ľudí má však z konzumácie strukovín strach, avšak vôbec sa ich nemusia báť! Zo strukovín je možné vyrobiť množstvo zdravých receptov. Do tejto kategórie patrí aj fazulove brownies, ktoré uspokojí vaše chúťky aj v prípade, ak dostanete chuť na sladké.

Prečo práve fazuľa?

Strukovín sa nachádza všade okolo nás veľké množstvo. V minulosti bola táto potravina považovaná za základ našich domácnosti, postupne sa však začali z nášho jedálnička vytrácať. A to z jednoduchého dôvodu – čoraz viac ľudí si začalo myslieť, že nemá na zdravie človeka pozitívne vplyvy a jednoducho sa jej chceli vyhnúť. Opak je však pravdou a strukoviny ako také možno považovať za najkvalitnejší pokrm. Dôležitá je však aj ich správna úprava. Tepelné opracovanie môže mať negatívny vplyv na množstvo živín a minerálov, ktoré v sebe uchovávajú. Najčastejšie sa s nimi stretávame vo forme príloh, avšak sú obľúbené aj vo forme polievok. Sú bohaté na minerálne látky a vitamíny. Nájdeme tiež v nich veľký podiel bielkovín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie nášho tela. Strukoviny, a to obzvlášť fazuľa sa tiež osvedčili aj ako náhrada sladkého jedla. Medzi obľúbené recepty patrí ten na fazuľové brownie, ktoré je nielen zdravé, ale aj veľmi chutné. Tento recept sa skladá len z niekoľkých ingrediencií, avšak výsledok rozhodne stojí za to! A to nielen vtedy, ak sa snažíte schudnúť. Fazuľové brownie predstavuje zdravú variantu ku zákuskom. Za základ sa považuje fazuľa, a to práve tá červená. Je potrebné ju dostatočne tepelne opracovať. Fazuľa môže byť aj z plechovky, je však dôležité ju uvariť. Okrem toho budete potrebovať čokoládu a kakao. Ďalšou neoddeliteľnou časťou sú aj vajcia. V prípade ostatných ingrediencií sa fantázii medze nekladú – recept na čokoládové brownie nájdeme vo viacerých verziách.

Žite zdravo s pomocou fazule aj vy!

Ak máte z fazule obavy a bojíte sa ju zaradiť do vášho jedálnička, nemusíte sa jej obávať. Je naozaj zdravá a chutná. So správnou úpravou sa vám podarí z fazule vyčariť skutočný gurmánsky pokrm. Pre viac informácii navštívte stránku https://spolukstolu.podravka.sk/, kde nájdete mnoho zaujímavých informácií a aj zdravých receptov.