Stavte na moderné ploty, ktoré predbehli dobu

Bývanie a všetko s ním spojené, sa v posledných rokoch neuveriteľne vyvíja a firmy prichádzajú s čoraz modernejšími riešeniami a dizajnmi. Aj keď by sa mohlo zdať, že tak bežná vec, akou je oplotenie pozemku, na ktorom sa nachádza vaše bývanie, sa už nemá kam posunúť a „všetko tu už bolo“, opak je pravdou. Moderné ploty síce vychádzajú zo zaužívaných foriem a s použitím tradičných materiálov, no dizajnovo dokážu vždy prekvapiť. My sa dnes spoločne pozrieme na to, že aj oplotením vášho domova sa môžete odlíšiť od ostatných a zvoliť si taký typ moderného plota, ktorý vám je najbližší. Zároveň vám predstavíme také ploty, ktoré predstavujú najmodernejšie trendy v oblasti moderného oplotenia.

Ploty by ste si mali vyberať vždy v závislosti od toho, kde sa váš dom nachádza (hlučné mesto, vidiek, samota a podobne). Podľa toho bude vykonávať rôzne funkcie a tým pádom bude mať aj rôznu výšku, dizajn, inštaláciu a materiálové prevedenie. Je preto dôležité, aby ste nehľadeli iba na moderný dizajn, ale aj na to, či na jeho prípravu boli použité najnovšie technológie a špičkové materiály. Ideálnym riešením sú hliníkové ploty, ktoré sú často označované za “ploty na celý život”. Samozrejme, hliníkové ploty nie sú jediným riešením a preto vám prinášame prehľad niekoľkých moderných plotov, ktoré skrášlia vaše bývanie.

Žalúziové ploty

Tento typ hliníkového oplotenia je novinkou, s ktorou sa možno stretávate u moderných rodinných domov. Plot je vďaka svojmu usporiadaniu vzdušný a naviac ako ochrana vášho súkromia poslúži výborne. Hliníková lamela pripomína vzhľad vonkajších žalúzií, ktoré sú pre dnešné novostavby veľmi obľúbené a v prípade, že na vašom dome už máte vonkajšie žalúzie, môžu spolu s plotom výborne ladiť. Vďaka tvaru lamely môžete zvoliť plot úplne nepriehľadný, alebo s väčšou medzerou môže byť priehľadný.

Žalúziový plot, ktorý chráni vaše súkromie no zároveň pôsobí vzdušne. Zdroj: sunsystem.sk

Nepriehľadné ploty

Tento typ plnej horizontálnej jeklovej výplne je úplne nepriehľadný. Týmto typom oplotenia si zabezpečíte dokonalú nepriehľadnosť a súkromie na vašom pozemku. Jeho jednoduché a hladké línie dokonale zapadnú k pohľadu na dom.

Pokiaľ si chcete ustrážiť vaše súkromie, určite odporúčame takýto nepriehľadný plot. Zdroj: sunsystem.sk

Jednoduché priehľadné oplotenie

Pokiaľ hľadáte variantu ako jednoducho oplotiť pozemok a nezaťažiť rodinný rozpočet, máme pre Vás riešenie. Dokonca sa ponúka aj možnosť oddelenia miest v záhrade. Väčšinou ide o najlacnejší a najjednoduchší spôsob oplotenia vašej domácnosti, ktorý je jednak estetický a navyše nezaťaží vašu rodinnú peňaženku.

Jednoduché a finančne nenáročné riešenie oplotenia. Zdroj: sunsystem.sk

Jednoduché a finančne nenáročné riešenie oplotenia. Zdroj: sunsystem.sk

Sklenené oplotenie

Ako protiklad ku hliníkovým plotom, sa v dnešnej dobe čoraz viac rozširujú ploty sklenené, ktoré pozostávajú z výplne z tvrdeného skla. Nemusíte sa báť o bezpečnosť a kvalitu skla. Ide o kvalitné, bezpečnostné sklo, ktoré vydrží aj najhrubšie zaobchádzanie. Vybrať si môžete sklo číre, alebo pre menšiu priehľadnosť plota, sklo mliečne. Pokiaľ chcete byť iný, tak práve tento plot je tým pravým.

Moderné a nezvyčajné sklenené oplotenie s využitím mliečneho skla. Zdroj: sunsystem.sk