Predávate dom či byt? Prezradíme vám čo robiť aby na fotkách vyzeral skvelo

Nový rok je ideálnym časom na zmeny. Aj také, ktoré sa týkajú bývania. Ak máte nehnuteľnosť, ktorú plánujete predať, venujte pozornosť každému detailu.

Umyte okná a odostrite

Dostatok svetla je základ, s ktorým interiér vášho bývania presvetlíte najlepšie. Neklaďte mu do cesty prekážky, skôr naopak, uľahčite mu cestu čo najviac. Umyte okná, otvorte žalúzie, odtiahnite závesy.

Vyzdvihnite krásu izbových rastlín

Čerstvé a zdravé izbové rastliny dodajú interiéru pocit života a sviežosti. Neduživé kvietky naopak. Dajte si tú námahu a odstráňte z kvetináčov a rastlín suché lístky. Z tých s veľkými listami zase opatrne zotrite prach.

Odstráňte neporiadok

Žiarivá kuchynská doska určite spraví vašu kuchyňu na pohľad príjemnejšou. Všetko z nej odložte a vyčistite ju. Kvôli fotkám je fajn nechať na nej jeden či dva malé spotrebiče, hriankovač alebo kávovar, a ostatné veci skryť. Zvlášť spotrebiče, ktoré to najlepšiu už majú za sebou.

Vyčistite podlahy a naleštite aplikácie

Drevená podlaha môže byť jedným z hlavných momentov, vďaka ktorým sa kupujúci rozhodne práve pre váš byt či dom. Uistite sa preto, že na fotkách je podlaha bezchybná a v realite tiež. Pravidelne ju ošetrujte adekvátnymi prostriedkami. To isté platí aj pre nehrdzavejúcu oceľ – preleštite ju do najmenších detailov.

Skryte toaletné potreby

Okrem mydla na umývadle by v kúpeľni nemalo byť vystavené nič iné. Priveľa toaletných potrieb by len naznačovalo nedostatok úložného priestoru. Odtiahnite sprchový záves, vyčistite zrkadlo, položte toaletné sedadlo a zažnite svetlá. Stojany na uteráky radšej nechajte prázdne, ako by ich mali „zdobiť“ staré, ošklbané uteráky.

Zanechajte spálňu v úhľadnom stave

Na fotografiách „kričí“ každá maličkosť a nedokonalosť, preto si vyčleňte niekoľko minút a poriadne všetko urovnajte, aj v spálni. Načechrajte vankúše, napnite a úhľadne vyrovnajte posteľnú plachtu a neporiadok s osobnými vecami na nočnom stolíku odložte z dosahu objektívu.

Posledná kontrola na doladenie detailov

Cieľom tejto snahy je, aby váš dom vyzeral priestranný, útulný a aby bol čistý. Tesne pred termínom fotenia ho ešte raz prejdite a dolaďte drobnosti. Zamerajte sa najmä na:

– topánky v predsieni

– hŕby pošty a účtov

– diaľkové ovládanie

– časopisy

– rozhádzané detské hračky

– postieľky a misky pre vašich domácich miláčikov

– magnetky a fotky na prednej časti chladničky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..