Odchádzate na dovolenku? Zabezpečte si domov

Moderný dom

Letná dovolenková sezóna prichádza a s ňou aj opustené byty a domy, ktoré sú pre zlodejov veľmi ľahkou korisťou. Ak sa chystáte aj vy na dovolenku, zabezpečte svoj domov, aby ste sa v noci nestrhávali zo sna, či vás niekto nevykradol. Užite si dovolenku a nerobte zo svojho domova ľahkú korisť, akou je Škoda Octavia pre autčkárov. Na čo by ste si mali dať pozor?

Moderný dom
Moderný dom

Bývate v dome?

Je rozdiel, ak bývate v dome a v byte. Domy majú väčšinou záhrady a tie sú pre zlodejov skvelým indikátorom – ak tam vidia vysokú trávu, zvädnuté kvety a vyschnutú zeminu, je jasné, že v dome už dlhšie nikto nebol. Takže predtým, ako odídete, povenujte sa vašej záhrade – pokoste ju, polejte kvety, pozbierajte opadané lístie. Jednoducho urobte všetko preto, aby tu bolo vidieť čerstvý zásah ľudskej ruky.

Zatiahnite žalúzie či rolety

Ak sa chystáte užívať si more, je lepšie ak si doma zatiahnete žalúzie či rolety. Prečo? Pretože ak by ste mali odkryté okno, veľmi ľahko vám dnu môže ktokoľvek nahliadnuť. Teda ak nebývate na siedmom poschodí, vtedy je to komplikovanejšie. Takto zakryjete všetky lákadlá pre zlodejov – televízor, šperkovnicu či audio súpravu.

Tvárte sa, že ste doma

Ako sa tváriť, že ste doma, keď tam nie ste? Nie je to také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. Dnes už množstvo moderných svietidiel ma časové spínače, takže počas vašej dovolenky si pokojne nastavte jednu, dve lampy, aby sa vám po zotmení zapli a chvíľu svietili. Ak má niekto v hľadáčiku váš príbytok, akurát ste ho odradili.

Opatrne s krabicami

Ak ste si len nedávno kúpili novú LED TV, počítač či Hi-Fi súpravu, nenechávajte povaľovať sa krabice pred kontajnermi. Je to podobné, ako keby ste tam pre zlodejov vyvesili provokatívnu tabuľu: Aha čo mám nové a stavím sa, že vy mi to neukradnete. Radšej ich dajte do kontajnera na papier.

Sociálne siete sú riziko

Všetky tie Facebooky a Instagramy majú šialený dosah. Preto počkajte so zverejňovaním vašich dovolenkových fotiek dovtedy, kým sa vrátite domov. Nepozývajte zbytočne na návštevu domov ľudí, ktorí by si radi zobrali váš majetok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..