Moderné ploty okolo domu

Postupom doby sa nové trendy začínajú vyskytovať aj v oblastiach, v ktorých by to mnohí z nás ani nečakali. Nová doba nám prináša aj nové štýly a materiály plotov, preto býva v móde stále iné oplotenie pozemku.

Modernizácia budov už nie je jediná, ktorú vykonávajú ľudia na svojich pozemkoch. Pridávajú sa k nej aj čoraz zaujímavejšie a kreatívnejšie záhrady, do ktorých si ľudia pridávajú napríklad jazierka, altánky alebo kreatívne plotové pletivo.

Bez povšimnutia neostáva ani oplotenie pozemku, ktorému niektorí ľudia venujú viac pozornosti, než napríklad spomínanej záhrade. Vedeli ste, aký typy plotov sú najobľúbenejšie v dnešnej dobe?

Hliníkové ploty

Výnimočný a novodobý vzhľad dodáva domu práve hliníkové oplotenie, ktoré pozemku dodajú aj správnu úroveň súkromia. Tento typ plotu je čoraz viac obľúbený aj kvôli jeho materiálu, ktorí nepodlieha korózii.

Gabiónový plot

Dizajnovo obľúbené ploty, ktoré sa hodia skôr do záhrady, nie na oplotenie pozemku. Svojím prevedením a prírodnými farbami sa hodia takmer do každého pozemku, preto ak chcete mať vo svojej záhrade úplné súkromie, tak vám ho určite odporúčame.

Drevené oplotenie

Klasické drevené ploty, ktoré tu vždy boli aj vždy budú, sú aj v dnešnej dobe obľúbené najmä v chatárskych oblastiach. Treba sa však o ne dôkladne starať, pretože drevo je veľmi náchylné na zmeny počasia a škodcov.

Živé ploty

Varianta, ktorú uprednostňujú ľudia skôr s nižším rozpočtom, pretože si nemusia kupovať rozsiahle pletivo z kvalitných materiálov. Pri živých plotoch je však otázka, či si ich kúpiť alebo postupne vypestovať.

Ak sa rozhodnete o pestovanie od základov, tak vám odporúčame si najprv zaobstarať plastové pletivo, na ktoré môžete živý plot následne umiestniť. Živý plot sa tak bude ťahať po ňom, vaša jediná starosť bude jeho zastrihávanie.