Kuchynské linky do malej kuchyne

Malé kuchyne dokážu pri zariaďovaní domácnosti poriadne potrápiť. Pochváliť sa krásnym a zároveň funkčným nábytkom sa však môžete aj vy, stačí myslieť prakticky.

Kuchynské linky zo sektoru

Ak máte dostatok času na rozmýšľanie a neradi u seba doma držíte to, čo majú všetci v okolí len preto, že je to hit, zostavte si ju sami. Zaiste máte plno nápadov, aké úložné priestory by ste vo svojej novej kuchyni radi využili a ako by ste ich vzhľad skombinovali s dizajnom pracovnej dosky či kuchynského obkladu. Veľké potravinové skrinky, zásuvky, horné a spodné skrinky, nástenné police… Mohlo by sa zdať, že pri malej kuchyni aspoň nebude treba veľa špekulovať, avšak práve menšie priestory dokážu potrápiť.

Pri nákupe kuchynského nábytku preto hľadáme taký, čo nám ukryje všetko dôležité kuchynské náčinie, servírovacie súpravy, poháre a šálky a ešte aj základné potraviny. Sektorový nábytok do kuchyne sa vám v tomto prípade určite zapáči. Sami si vyberiete, ktoré komponenty najlepšie naplnia vaše potreby na skladovanie, a keď sa vám jedného dňa bude máliť, môžete si dokúpiť aj ďalšie podľa priestorových možností vašej kuchyne.

Dnes už možno kuchynským nábytkom zaplniť takmer každý kút, podstatné je však myslieť na to, aby miestnosť nepripadala príliš preplnená a aby vám nábytok nezavadzal. Nebolo by vhodné sa zakaždým uhýbať, aby ste si neudreli hlavu do police, alebo sa kvôli kuchynskej skrinke vzdať šance na servírovanie na úrovni. Neoberte sa o jedálenský kútik, v novej kuchyni sa má pohodlne variť aj stolovať.

Praktický nábytok do kuchyne

Malá kuchyňa nemôže byť prekážkou mať štýlovú kuchyňu. Avšak myslite predvídavo. Menej skriniek a viac riadu, to by už mohol byť problém, najmä ak ste zvyknutí na úhľadné komíny. Kuchynské skrinky so sklenenými dvierkami si radšej naplánujte do budúcnosti, keď budete vlastniť väčšiu kuchyňu.

Do malej kuchyne si vyberte kuchynskú linku, ktorá je schopná ukryť aj organizovaný chaos, ale ešte lepšie by bolo, keby tam ten chaos ani nebol a keby malo každé náčinie a každá potravina svoje pevné miesto. Priestranné hlboké zásuvky môžu byť síce lákavé, pretože sa tam veľa zmestí, avšak v prípade, že do nich neumiestnite organizér, vám rýchle varenie skomplikuje aj pátranie po obyčajnej vareche.

Aj medzi kuchynskými linkami kompletmi môžete naraziť na nábytok snov, ktorý bude funkčný, a ak by náhodou aj nebol, vždy existuje pár vychytávok, ktoré nábytok vylepšia. Veľmi praktické je využiť príborníky do zásuviek, aby ste vždy dokázali nájsť aj tú najmenšiu lyžičku či škrabku na zemiaky.

Drôtené systémy sa vyrábajú v rôznych tvaroch, majú rozmanitý počet poschodí, a tak ľahko natrafíte na výšku a aj šírku, ktorá presne zapadne do vašej kuchynskej skrinky. Aj v malej kuchyni sa môžu diať veľké zázraky, nepodceňujte ju.