Prečo pri kúpe bazéna myslieť aj na zastrešenie?

Nepotrvá to dlho a aj pri vašom rodinnom domčeku alebo chate vyrastie bazén. Väčší či menší, s klasickým alebo atypickým tvarom, jednoducho presne podľa vašich predstáv. Určite myslite aj na zastrešenie bazénu, ktoré vám ušetrí zbytočné nepríjemnosti.

Zastrešenie bazénov má svoje výhody

Takmer každý, kto žije v rodinnom dome, túži po vlastnom bazéne. Keďže bazén nekupujeme každý deň, väčšinou vyberáme čo najkvalitnejší, aby nám pár rokov vydržal. Aj keď by sa mohlo zdať, že minúť peniaze ešte aj za zastrešenie bazéna je len zbytočná investícia, ktorou potešíme skôr obchodníkov ako seba, skúsenosti mnohých hovoria, že zastrešenie bazénu má jednoznačne svoje výhody. Prejaví sa to napríklad aj v tom, koľko dokážete ušetriť na čistiacich prostriedkoch a technike. Keď je voda špinavá, vysáva a dezinfikuje sa, logicky, oveľa častejšie. Nákup čistiacej chémie, vysávačov alebo rôznych filtračných zariadení nie je lacná záležitosť, a rovnako tak nie je príjemné, keď miesto kúpania a opaľovania sa pri vode musíte behať okolo bazéna a odstraňovať z vody nečistoty. Takto by si svoj domáci wellness neužil veru nik. Zastrešenie bazénu sa postará o to, aby vám do starostlivo udržiavanej vody nenalietal hmyz, lístie, tráva, aby sa vám do vody nenaprášilo či tam nenapršalo v čase, keď bazén práve nevyužívate. Podľa typu bazéna si môžete zvoliť zastrešenie, pod ktorým sa dá kúpať napríklad aj vtedy, keď vonku prší alebo je zima. Pred nepriazňou počasia vás chráni strecha a bočné steny. Tým, že je voda v bazéne chránená zastrešením, si môžete kúpaciu sezónu výrazne predĺžiť aj o dva či tri mesiace. Pretože voda je príjemne teplá, ušetríte aj na vykurovaní.

Bazén so zastrešením je bezpečnejší

Medzi základné výhody zastrešenia bazénov patrí nepochybne aj fakt, že sa postaráte o bezpečnosť vašich detí či domácich miláčikov. Koľkokrát sa stane, že sa dieťa ocitne na dvore samo, zatiaľ čo otec majstruje v garáži a mama pripravuje obed? Je to len otázka sekundy a môže sa stať veľké nešťastie. Povedať si, že moje dieťa bolo o nebezpečenstve utopenia poučené, jednoducho nestačí. Deti sú zvedavé, ale aj nepozorné a nešikovné. Do bazéna môžu spadnúť počas cúvania pri hre, pri chytaní lopty alebo lovení hračky z hladiny vody. A čo zvieratá? O mačkách sa dávno vie, že plávať nevedia, no problémy môžu vzniknúť aj pri miláčikoch, ktorí vodné šantenie jednoducho milujú a radi sa chopia príležitosti, keď sa práve nik nepozerá… So zastrešením bazéna sa vám však nič takéto prihodiť nemôže. V čase, keď bazén nepoužívate, ho jednoducho zakryjete. Je to veľmi praktické riešenie a navyše aj estetické. Farbu a štýl zastrešenia si môžete zvoliť sami, aby vám čo najviac zapadol do prostredia záhrady či ladil s farbou domu. Aj toto patrí k výhodám zastrešenia bazénov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup